2017 TUS Ek Yerleştirme Tercihleri Sona Eriyor

4


2017 TUS ek yerleştirme tercihi yapmak isteyen adaylar bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor. 2017 TUS Sonbahar Dönemi ek yerleştirme tercih işlemleri yarın itibariyle sona eriyor. Peki adaylar TUS ek tercih işlemlerini nereden ve nasıl yapabilecek? 2017 TUS tercih ücreti ne kadar?

ÖSYM’nin yayımlamış olduğu 2017 TUS Sonbahar Dönemi ek yerleştirme başvuru kılavuzuna göre 12 Şubat 2018 tarihinde başlayan başvuru işlemleri 19 Ocak 2018 tarihinde yani yarın sona eriyor. TUS ek yerleştirme tercihi yapacak adayların başvuru işlemlerinin geçerli olabilmesi için adayların yarın saat 23:59’a kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

2017 TUS Sonbahar Dönemi ek yerleştirme tercihi yapmak isteyen adaylar başvurularını ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yaparak ya da ÖSYM başvuru merkezlerinden gerçekleştirebileceklerdir. TUS tercih işlemleri sayfasına haberimizdeki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM tarafından yayımlanan 2017 TUS Sonbahar Dönemi ek yerleştirme tercih kılavuzuna göre tercih ücreti 15 TL olarak belirlenmiştir. TUS Sonbahar Dönemi ek yerleştirme tercih işlemlerini gerçekleştiren adayların başvurularının geçerli olabilmesi için tercih süresinin bitimine kadar başvuru ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. 2017 TUS Sonbahar Dönemi ek yerleştirme tercih kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYIN.
http://www.mymemur.com.tr/2017-tus-ek-yerlestirme-tercihleri-sona-eriyor-95111h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.