2018 CTE Yeni İKM Alımında KPSS Puanı Kaça Kadar Düşecek? Düşük Alan Adaylar Mülakata Kalacak mı?

10
28 Mart 2018 Çarşamba 21:23

Adalet Bakanlığının yeni İnfaz Koruma Memuru alımı için ilan yayımlaması bekleniyor.

Yeni dönem İKM alımı için geri sayım devam ederken gardiyan olmak isteyen adaylar, başvuru şartlarını ve yeni dönem alımında KPSS puanının kaça kadar düşeceğini araştırmaya başladı.

YENİ İKM ALIMLARI NE ZAMAN? KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tekifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 2018 yılı boyunca 4 bin civarı İnfaz Koruma Memuru alımı olacak. Adalet Bakanlığı 2018 yılı bütçe görüşmelerinde yardımcı hizmetler kadrolarına 10 bin personel alımı yapılması kararlaştırıldı. Öte yandan geçtiğimiz gün açıkalma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ’den boşalan kadrolara da personel alımı olacağını dile getirdi. FETÖ’den boşalan kadrolarda eklendiğinde bu yıl 4 bindne fazla İKM alımı olacak.

Geçtiğimiz yıl İKM alımları tek ilanda gerçekleşti. Adalet Bakanlığı 3 bin 222 İKM alımı yapmıştı. Önceki yıllarda 2 ya da 3 seferde yapılan alım sadece geçtiğimiz yıl tek seferde gerçekleşmişti. Bu yıl alımların yine tek seferde mi yoksa iki seferde mi yapılacağı belli değil. İki seferde yapılması durumunda Adalet Bakanlığının Mayıs-Ekim döneminde personel alımı yapması bekleniyor. Tek seferde olması durumunda ise İKM alımı yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi Ekim’e sarkabilir.

KPSS PUAN ŞARTI ve MÜLAKATA ÇAĞRILACAK KİŞİ SAYISI

İKM alımlarında KPSS şartı 70 olarak belirlenmiştir. KPSS’den en az 70 alan adayların başvuru yapabileceği ilanda alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday mülakatlara çağrılacak. Önceki alımda Türkiye genelinde KPSS puanı 73-74 seviyesine kadar düşerken 1 ya da 2 adet İKM alımı yapan yerler 70-71 seviyesinde kapattı. Bayan İKM alımında ise KPSS puanı ortalama olara 80 civarında oldu. Yeni alım KPSS’den önce olursa puanın 70lere kadar düşmesi bekleniyor. Ancak alımın KPSS sonrasına kalması durumunda KPSS puanı yine yüksek kapatacak.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 
Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,.
KPSS’den en az 70 puan almış olmak,
Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak, Boyun cm cinsinden değerinin son iki rakamı ile kilo arasında 13’ten fazla 17’den az fark olmaması,
Adli sicil kaydı olmamak,
Kamu haklarından mahrum olmamak.
Esnetilmesini istediğiniz başvuru şartlarını aşağıdaki yorum kısmından yazabilir ve diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için —->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için—-> TIKLAYIN

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN;

Facebook grubumuza üye olun ve memur alımlarını bekleyen diğer adaylarla bilgi alış verişi yapın. Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA – ÖZEL HABER
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS’YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!
http://www.kpsscafe.com.tr/kpss-haberleri/2018-cte-yeni-ikm-aliminda-kpss-puani-kaca-kadar-dusecek-dusuk-h83116.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.