2018 KPSS Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

9


2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı bekleyiş devam ediyor. Bu yıl hem lisans, hem önlisans hem de ortaöğretim düzeyinde yapılacak olan 2018 KPSS için ilk sınav lisans düzeyinden mezun olan adayların katılacağı oturum olacak. Temmuz ayında yapılacak olan sınav yaklaşırken adayları KPSS sınav yerleri konusunda bilgi edinmek istiyor.

2018 KPSS ne zaman yapılacak? Lisans düzeyinde genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri oturumu 22 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak. Alan bilgisi sınavları 28 ve 29 Temmuz, ÖABT oturumu ise 5 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. KPSS lise oturumu 7 Ekim, KPSS önlisans oturumu ise 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak.

KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri oturumlarının sınav giriş belgeleri 12 Temmuz tarihinde alınabilecek. Alan bilgisi sınavlarına giriş belgeleri 18 Temmuz tarihinde yayımlanacak.

ÖSYM tarafından yayımlanan 2018 KPSS başvuru kılavuzunda bu konu açıkça belirtiliyor. Buna göre KPSS sınav giriş belgesi, ilgili oturumdan yaklaşık 10 gün önce adayların erişimine açılacak. Adaylar sınav tarihine kadar bu belgeyi edinebilecek. Bilgisayar çıktısı olarak bu belge ile sınava girme zorunluluğu bulunuyor.

Sınav giriş belgesi olmadan adayların sınavın ilgili oturumuna veya diğer bir oturumun giriş belgesi ile başka bir oturuma girmeleri mümkün olmayacak. Adaylar sınav yerlerini belirtilen tarihlerde ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden alacak.


https://www.mymemur.com.tr/2018-kpss-sinav-yerleri-ne-zaman-aciklanacak-99927h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.