5 Bin Ücretli Öğretmen Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

8


5 bin ücretli öğretmen atamasına başvuracak adaylar heyecanla başvuruların başlamasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan başvuru şartlarının ardından adaylar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de başvuru tarihleri oldu. Peki 5 bin ücretli öğretmen alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Mülakatlar ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz hafta resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile 5 bin ücretli öğretmen alımı başvuru şartlarını açıkladı. MEB tarafından yapılan duyuruda atama takviminin ileri bir tarihte duyurulacağı belirtilmişti. MEB tarafından yapılan açıklamanın ardından adaylar 5 bin ücretli öğretmen alımı başvurularının ne zaman başlayacağı konusunu merak etmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz dün yaptığı açıklamada öğretmen atama mülakatlarına ilişkin detaylara yer verdi. Şuanda 20 bin öğretmen ataması için mülakat yapıldığını belirten Bakan Yılmaz, bu mülakatların sona ermesinin ardından 5 bin ücretli öğretmen ataması için mülakatların başlayacağını açıkladı. Bakan Yılmaz’ın ifadelerine göre göre ücretli öğretmen mülakatları 2018 yılının Haziran ayında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasında 5 bin ücretli öğretmen ataması başvurularının hangi tarihte alınacağına ilişkin bir detaya yer vermedi. Ama 20 bin öğretmen alımı başvurularının mülakat tarihlerinden yaklaşık 1 buçuk ay önce başladığını göz önünde bulundurursak 5 bin ücretli öğretmen alımı için de başvuruların Nisan ayı sonunda ya da Mayıs ayı başında başlayacağını söyleyebiliriz. 


http://www.mymemur.com.tr/5-bin-ucretli-ogretmen-alimi-basvuru-ve-mulakat-tarihleri-ne-zaman-97565h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.