60 Bin Öğretmen Mülakat Sonuçlarını Bekliyor

4


60 Bin Aday Bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvuruda bulunan adaylardan 60 bin tanesi mülakatlara girmeye hak kazandı. Mülakatların da tamamlanmasının ardından heyecanlı bekleyiş başladı.

Çok daha önce açıklanması beklenen mülakat sonuçları ise 24 Haziran seçimlerinin araya girmesi nedeniyle ertelendi. Ancak hali hazırda seçimin de tamamlanması ile birlikte herhangi bir engel kalmadı ve adaylar geri sayıma başladı.

Mülakat puanlarının açıklanmasıyla birlikte sıralamalar da netlik kazanacak. Böylelikle adaylar ilan edilen yerler arasından bir tercihte bulunabilecekler. Buna göre de atamalar gerçekleştirilmiş olacak. Önceki senelerde açılan kadrolara bakıldığında ağırlıklı olarak doğu illerinin yer aldığı görülmektedir. Ayrıca sözleşmeli öğretmenlik statüsü ile birlikte tayin isteme hakkının da belirli süreliğine sınırlandırılması da bu bölgelerdeki öğretmen ihtiyacının giderilmesini sağlıyor.

Aksi takdirde öğretmenler mecburi hizmet yılını doldurduktan sonra görev yerlerinden ayrılmak istiyorlar ve bu da öğretmen dağılımını olumsuz bir şekilde etkiliyor.

Mülakat puanları ile KPSS puanları arasındaki fark da adaylar tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Sıralamanın fazla değişmemesi umut edilse de sonuçların nasıl olacağı bilinmiyor. Ayrıca tüm bunların ardından güvenlik soruşturmaları da yapılacak ve nihayetinde hak kazanan öğretmenlerin atamaları yeni eğitim yılına yetiştirilecektir.
https://www.isilanlarikariyer.com/60-bin-ogretmen-mulakat-sonuclarini-bekliyor-6353h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.