9 Bin Sağlık Personeli Alınacak, 2018’de İlave Atamalar da Olacak

8
TBMM Genel Kurulunda görüşülen KDV Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 178 sayılı KHK’de Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan MAliye Bakanı Naci Ağbal, önemli konulra da değindi.

Bakan Ağbal yaptığ açıklamada, tasarı hazırlanırken ekonomiyle ilgili hemen hemen bütün sivil toplum örgütleriyle görüşüldüğünü, yazılı görüşler toplandığını, kapsamlı toplantılar yapıldığını ve ülke örneklerinin incelendiğini söyledi. Bakan Ağbal, mevcut kanunda sorun oluşturan alanların tek tek tespitedildiğini, kanunun 33 yıldan sonra bugünkü ihtiyaçları karşılamadığı alanların belirlendiğini ifade etti.

REFORM

Bir kanunun, toplumun beklentilerini karşılaması, gelecek taleplerine karşılık vermesi, işleri kolaylaştırması ve çözüm getirmesi durumunda, bunun bir reform olduğunu kaydeden Bakan Ağbal, AK Parti hükümetleri döneminde eğitimden giyime, turizmden sağlığa, temel gıda maddelerine kadar vergi oranlarında önemli indirime gidildiğini söyleyen Ağbal, yerli üretimi artırma ve yatırım, üretim amaçlı olarak KDV oranlarında indirim yaptıklarını belirtti.

STANDARTLARI BELİRLEDİ

Ağbal, vergi oranlarının tek başına kanunla düzenlenmeyeceğini, KDV Kanunu’nun standart oran belirlediğini, Bakanlar Kurulunun bunu farklılaştırabileceğini vurguladı. Bakanlık olarak KDV oranlarına ilişkin etki analizi çalışması yaptıklarını ifade eden Bakan Ağbal, konu ile ilgili “Bugüne kadar yaptığımız bütün indirimleri de dikkate alarak varsa diğer indirimleri de yaparız.” ifadelerini kullandı.

BİR TARAFTAN EKONOMİYİ BÜYÜTTÜK, DİĞER TARAFTAN REFAHI ARTTIRDIK

Hükümet olarak çalışan, emekli, işçilerin refah seviyesinin gelirlerinin artırılması konusunda bugüne kadar önemli düzenlemeler yaptıklarını dile getiren Ağbal, “Memur, işçi, emeklinin eline geçen net maaşı, enflasyonla, başka şeylerle mukayese edin, 2002’nin çok üzerindedir. Hükümet olarak bir taraftan ekonomiyi büyüttük bir taraftan da tüm sosyal kesimlerin refahını artıracak adımlar attık.” dedi.

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI AÇIKLAMASI

Bakan Ağbal açıklamasının sonunda, Sağlık Bakanlığının talebi olduğunu, Devlet Personel Başkanlığından olumlu görüş geldiğini aktararak, “Bugün itibarıyla 9 bin sözleşmeli personelle ilgili bir imza atacağız. Yıl içerisinde önümüzdeki aylarda sağlık çalışanlarına ilişkin ilave personel alımıyla ilgili düzenleme yapacağız. Bugün itibariyle 9 bin kişilik sağlık çalışanı alımıyla ilgili Maliye Bakanlığı onayı çıkmış olacak.” dedi.

İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için —->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için—-> TIKLAYIN

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN;

Facebook grubumuza üye olun ve memur alımlarını bekleyen diğer adaylarla bilgi alış verişi yapın. Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA – ÖZEL HABER
http://www.kpsscafe.com.tr/kpss-haberleri/bakan-mujdeyi-verdi-9-bin-saglik-personeli-alinacak-2018-de-h83106.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.