A Beautiful Mind / Akıl Oyunları (2001) | İnceleme

2


Geçenlerde trafik kazasında hayatını kaybeden John Forbes Nash Jr. , ya da kısaca John Nash diye bildiğimiz matematikçinin hayatındaki şizofreni hastalığını ve tabi ki de John Nash’in hayatını ele alan harika bir biyografik film akıl oyunları.

John Nash diye bildiğimiz matematikçi dedim, ama ben dahil bir çoğumuz bu filmden tanıdı John Nash’i ve şizofreniyi. Sonuyla adeta duvara çarpmış gibi hissettiren bu film, kesinlikle izlenmeye değer.

Filmin incelenecek pek bir tarafı da yok aslına bakarsanız, Russell Crowe yine harika bir oyunculuk sergilemiş. Film geceniz için harika bir seçim olacaktır. John Nash hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz. Zira, filmi izledikten sonra daha fazlasını öğrenmek adına bir kaynak arayışına girmiştim. Aşağıdaki yazılar bir nebze de olsa okuma açlığımı gidermeyi başarmıştı.Nash DengesiTutuklu İkilemi Üzerinden Nash Dengesi’ne Kısa Bir BakışOyun TeorisiVe John Nash’in sahip olduğu hastalıkla ilgili bir yazı.Paranoid ŞizofreniKesinlikle İzlenmeli!


Leave A Reply

Your email address will not be published.