Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. Dönem Telafi Sınavları Ne Zaman Yapılacak

4


Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem Sınav oturumunda teknik bir hata yapılmıştı. 31 Mart – 1 Nisan tarihinde MEB tarafından yapılan sınavda cevap kağıtları sadece 4 ders için basılmıştı. 4 dersten fazla sınava giren adaylar eksik cevap kağıdı olduğu için mağduriyet yaşadılar. Bu sebepten dolayı AÖL telafi sınavları tekrar yapılmak üzere kararlaştırılmıştı.

Konu ile ilgili MEB bir açıklamada bulundu. MEB açıklamasında 31 Mart – 1 Nisan tarihinde yapılmış olan sınav oturumlarında sadece 4 ders oturumu için cevap anahtarı hazırlandığı ve 4 dersten fazla oturuma giren adayların kodlama yapamadığı bildirildi. Ayrıca MEB adaylardan özür dileyerek mağduriyetlerinin giderileceği bilgisini verdi.

AÖL telafi sınavları ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı cevap kağıtları eksik basılan sınavların telafisini 21 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 9.30’da yapacak. Yayınlanan yeni bir bilgiye göre 31 Mart – 1 Nisan tarihinde ki sınava katılmış olan adaylardan sınav merkezlerini değiştirmek isteyenler zorunlu sebeplerini bildirmek koşulu ile 12 Nisan – 17 Nisan tarihleri arasında sınava girmek istedikleri yeri İl-İlçe Sınav Yürütme Komisyonunda salon işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.


http://www.mymemur.com.tr/acik-ogretim-lisesi-aol-2-donem-telafi-sinavlari-ne-zaman-97579h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.