Açıköğretim Fakültesi AÖF 2017-2018 Sınavlarıyla İlgili Önemli Duyuru

3


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından AÖF sınavları ile ilgili duyuru yayınlandı. Yapılan açıklamayla,  AÖF sınavlarına girecek öğrencilerin dikkat etmesi gereken önemli kurallar hatırlatıldı. AÖF 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavları 14-15 Nisan’da, bahar dönemi dönem sonu sınavları ise 2-3 Haziran’da yapılacak.

AÖF sınav değerlendirmelerinde 4 yanlış 1 doğru götürme uygulaması devam edecek. Sınav değerlendirilirken doğru cevapların sayısından yanlış cevapların sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puan olacak.

AÖF öğrencilerinin sınavlara girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimliklerinin yanlarında olması gerekiyor. Sınavlara cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesne ile girilemeyecek.

Öğrencilerin sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceği binanın kapısında hazır bulunmaları gerekiyor. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmayacak.

AÖF sınavlarına girecek öğrencilerin yanlarında siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmaları gerektiği hatırlatıldı. Sınavlarda alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmayan hesap makineleri kullanılabilecek. AÖF sınav duyurusu için TIKLAYINIZ.
http://www.mymemur.com.tr/acikogretim-aof-2017-2018-sinavlariyla-ilgili-onemli-duyuru-94660h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.