Acil Hastalar Hiçbir Yerde Ücret Ödemeyecek

1


Özeller de Ücret Almayacak

Sağlık Bakanı Demircan özel hastanelerin acil kısımlarının da ücret almaması gerektiğini dile getirdi. Zira hastane olarak resmiyet kazanan bir kurumun acil hastaları sırf para sebebiyle geri çevirmesi kabul edilebilir bir durum değildir. 

Acil Hastalara Öncelik

Hastanelerin acil bölümlerinde yaşanan yoğunluk durumu gerçekten çok acil olan hastaların tedavi edilebilmelerini engellemektedir. İşte bu durumun önüne geçmek adına yeşil alan uygulamasına geçilecek. Bu sayede durumu acillik kadar ağır olmayan hastalar mesai saatlerinin dışında dahi olsa nöbetçi polikliniklere yönlendirilecek. Ardından da tedavileri yapılarak gönderilecekler. Durumu acil olan hastalar ise acillerde bu sayede daha çabuk tedavi edilmiş olacaklar. 

Bu sistemin etkili bir şekilde uygulanabilmesi için aile hekimleri ve aciller koordineli bir şekilde çalışacaklar. Bu sayede hastaların acile gitmek yerine poliklinikte tedavi olmayı tercih etmeleri hedeflenmektedir. 

Bu konu ile ilgili yasal düzenlemelerin yapıldığı da Bakan Demircan tarafından ifade edildi. Bu sayede hastaların acilde yaşadıkları sıkıntılar teker teker ortadan kaldırılacak. Bu durum hastanelerin personel ihtiyaçlarını da artıracaktır. Ancak bu durum Sağlık Bakanlığı personel alımları ile rahatlıkla üstesinden gelinebilir. Ayrıca mesai kaydırma sisteminin uygulanması da bunun uygulanabilirliğini maksimize etmektedir. umarız ki tüm hastalar en kolay ve hızlı bir şekilde tedaviye erişebilirler.
http://www.isilanlarikariyer.com/acil-hastalar-hicbir-yerde-ucret-odemeyecek-5156h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.