Afrin’de Son durum Haritalı Olarak Açıklandı

6
TSK ve ÖSO, Afrin’in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Şeyh Huruz köyü ve alt yerleşimlerini terör örgütü PYD/PKK’dan aldı.

Alınan son dakika bilgilerine göre isimleri aşağı Şeyh Huruz, Orta Şeyh Huruz ve Yukarı Şeyh Huruz olarak geçen yerleşim yerlerinin yanı sıra Havuz Tepesi de terörden arındırıldığı yapılan açıklamalar arasında.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde 1’i belde merkezi, 24’ü köy, 3’ü köy altı yerleşim ve 12’si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 40 noktayı örgütten kurtarmış oldu. Terör örgütlerinden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle: “Bülbül beldesi merkezinin yanı sıra Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar ve Şeyh Huruz köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim, Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi’ni, Şeran beldesinde Burseya Dağı, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sergaya Tepesi.”

Bölgede gelinen son durum ise şu şekilde;

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI

TSK’dan Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre; 07 Şubat 2018 tarihinde, 29 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 999 olmuştur” denildi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara
http://www.kpsscafe.com.tr/gundem/afrin-de-son-durum-haritali-olarak-aciklandi-h80990.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.