Afrin’den Kahreden Haber: 5 Askerimiz Şehit Oldu

1


Kahreden son dakika haberi yine Afrin‘den geldi. Yine yüreğimize şehit ateşi düştü. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından art arda yapılan iki açıklamada, Afrin’de 5 askerimizin şehit olduğu belirtildi. Operasyonda yaralı askerlerimizin de olduğu bilgisine ulaşıldı. Peki Şehit düşen askerlerimizin ismi ve memleketi belli oldu mu?

Afrin’den gelen şehit haberleri tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) resmi internet sitesi üzerinden az önce yaptığı iki açıklama ile acı haberi duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan ilk açıklamada Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 askerimizin şehit düştüğü, 5 askerimizin de yaralandığı belirtilirdi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bu açıklamanın ardından kısa süre bir açıklama daha geldi. Bu açıklamada da Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 2 askerimizin şehit olduğu 4 askerimizin de yaralandığı belirtildi. Bu açıklamanın ardından Afrin’de bugün şehit olan askerlerimizin sayısı 5 oldu. 

TSK tarafından yapılan açıklamada ayrıca operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Afrin’de şehit olan kahraman askerlerimizin ismi ve memleketi ise henüz açıklanmadı. Mymemur olarak Afrin’deki  Zeytin Dalı Harekatına ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz..
http://www.mymemur.com.tr/tsk-acikladi-afrinde-5-askerimiz-sehit-oldu-94752h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.