Akdeniz Açıklarında Şiddetli Deprem – Türkiye’deki Son Depremler

0


Aktif fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde art arda korkutan depremler meydana gelmeye devam ediyor. Korkutan deprem haberi bu kez Akdeniz‘den geldi. Akdeniz şiddetli bir depremle sarsıldı. Peki Akdeniz’de meydana gelen depremlerde can ya da mal kaybı yaşandı mı? Korkutan depremin ardından artçı depremler devam ediyor mu?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden yapılan açıklamaya göre Akdeniz’in Girit adası açıklarında saat 08.15’de şiddetli bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi meydana gelen depremin büyüklüğünün 4.1 olduğunu açıkladı. Akdeniz’in Girit adası açıklarında meydana gelen korkutan depremin yerin 94.5 kilometre derinliğinde meydana geldiği açıklandı. 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi de Akdeniz’in Girit adası açıklarında meydana gelen depremin şiddetini 4.1 olarak açıkladı. Akdeniz’in Girit adası açıklarında meydana gelen şiddetli depremin ardından yetkililerden alınan ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre bölgede 4.1 şiddetindeki depremin ardından hafif şiddette artçı depremler meydana gelmeye devam ediyor. Mymemur olarak son depremlere ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz…
http://www.mymemur.com.tr/akdeniz-aciklarinda-4-1-siddetinde-deprem-oldu-son-depremler-95281h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.