Amasya’da Şiddetli Deprem Oldu – Amasya’daki Depremin Şiddeti Kaç

7


Aktif fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde art arda korkutan depremler meydana gelmeye devam ediyor. Korkutan deprem haberi bu kez Amasya‘dan geldi. Amasya’nın Merzifon ilçesi şiddetli bir depremle sarsıldı. Peki Amasya’da meydana gelen depremlerde can ya da mal kaybı yaşandı mı? Korkutan depremin ardından artçı depremler meydana geldi mi?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsünden yapılan açıklamaya göre Amasya’nın Merzifon ilçesinde saat 07.35’te 4.4 şiddetinde korkutan bir deprem meydana geldi. Şiddetli deprem bölge halkında büyük panik yarattı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü korkutan depremin yerin 2.9 kilometre kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi ise Amasya’nın Merzifon ilçesinde meydana gelen depremin şiddetini 4.1 olarak açıkladı. Amasya’da meydana gelen şiddetli depremin ardından yetkililerden alınan ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. Korkutan depremin ardından hafif şiddette artçı depremler meydana gelmeye devam ediyor. Depremin merkez üssü Merzifon İlçesi’nin Esentepe Mahallesi olarak belirlendi.


https://www.mymemur.com.tr/amasyada-4-4-siddetinde-deprem-oldu-amasya-deprem-haberleri-98907h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.