Aslı Tandoğan

5Dizi Oyuncusu Aslı Tandoğan Hayatı Aslı Tandoğan 2 Nisan 1979 tarihinde Ankara`da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamlamasının ardından Haccettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Arp bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Antalya operasında 1 sene arpçılık yaptı.
Oyunculuğa 2002 yılında “Gülüm” adlı Tv dizisi ile adım attı. 2003 yılında ise, Çınaraltı, Kurşun Yarası ve de Sınırlı Aşk adlı dizilerde rol aldı.
2004 yılında rol aldığı “Büyük Umutlar” adlı dizi ile adından söz ettirmeye başladı. Asıl çıkışını ise Cemal Şan tarafından yönetilen ve de başrollerini Mahsun Kırmızıgül  ve Beren Saat ile beraber paylaştığı “Aşka Sürgün” adlı drama-aksiyon  dizisi ile yakalamıştır. 
Tandoğan 2007 yılında ise Reşat Nuri Güntekin`in romanından uyarlanan ve yönetmen koltuğunda Andaç Haznederoğlu`nun oturduğu  Dudaktan Kalbe adlı dizide “Lamia” karakterini canlandırarak seyircilerin büyük beğenisini kazanmayı başardı.
2007 yılında Kabadayı adlı sinema filmi ile beyazperdeye adım atmış oldu. Bu filmde deneyimli oyuncular, Şener Şen ve Kenan İmirzalıoğlu ile beraber kamera karşısına geçmiştir.
Aslı Tandoğan formunu, 9. seviye eğitmen seviyesine kadar geldiği rahibe boksu olarak bilinen Wing Chun dövüş sanatıyla korumaktadır.


Leave A Reply

Your email address will not be published.