Bakan Sarıeroğlu: Taşeronda Çılgınlık Yaptık!

2


Hiçbir Kıstas Koyulmadı

Bakan Sarıeroğlu taşeron işçilerin kamuya geçirilme süreçleri ile alakalı olarak birçok yanlış bilginin dolaştığını ifade etti. Bu kapsamda hiçbir şekilde kıstas koyulmadığını ifade eden Bakan Sarıeroğlu bu sayede tertemiz bir şekilde kadroya alım yapıldığını da dile getirdi. İŞKUR açılışında konuşan Çalışma Bakanı kamuda hali hazırda 100 bin kadrolu işçinin bulunduğunu bunlara ek olarak 715 bin başvurunun yapıldığını dile getiren Sarıeroğlu bunun tam bir çılgınlık olduğunu ifade etti. 

Soma Faciası

Soma’da hayatını kaybeden 301 madencimizin yakınlarına kamuda istihdam sağlamak için yapılan çalışmalarda kanuni yönden birtakım sıkıntıların olduğu Bakan Sarıeroğlu tarafından ifade edildi. zira bu konu ile ilgili olarak yürürlükte bulunan bir yönetmeliğin tarih sıkıntısı sebebiyle kullanılamadığını ifade etti. İşte bunun için Meclis’te gerekli çalışmaların yürütüldüğü de bakan tarafında  açıklandı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu devrim niteliğinde olan taşerona kadro düzenlemesinden rahatsız olanların bulunduğunu da aktardı. Bu sebeple bilgi kirliliğinin oluştuğunu söyleyen Sarıeroğlu taşerona kadro verirken de Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan düzenlemeleri esas aldıklarını ifade etti. Hali hazırda başvuru ve itiraz sonuçları açıklanmaya başladı. Bu süreç tamamlandıktan sonra kurumlar sınav yapacak ve ardından da başarılı olanlar kadroya geçebilecekler.
http://www.isilanlarikariyer.com/bakan-sarieroglu-taseronda-cilginlik-yaptik-5205h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.