Dışişleri Bakanlığı Taşeron Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

4


Böylelikle adaylar arasından sınava girmeye hak kazananlar belirlenmiş oldu. Kabul ve ret alan tüm adayların başvuru sonuçları Dışişleri Bakanlığı İnternet sayfasından açıklandı.

47 Personele Ret

Başvuru yapan adaylardan 47 personelin başvurusu kabul edilmedi. Kabul edilmeme gerekçesi özel olarak belirtilmedi. Başvurusu kabul edilen aday sayısı ise 288 olarak açıklandı. Bu son dakika açıklaması ile birlikte adaylar Dışişleri Bakanlığı taşeron başvuru sonuçları öğrenebileceklerdir. 

3 Günlük İtiraz Süresi

Başvurusu reddedilen adayların başvurularının neden reddedildiğini öğrenmek ve yeniden gözden geçirilmesini istemek için 3 günlük süre bulunmaktadır. Bu süre içerisinde adaylar yazılı başvuruda bulunarak yeniden değerlendirmeye tabi tutulmayı talep edebilirler. Bu değerlendirme neticesinde başvuru sonuçları kesinleşecektir.

Eğer adayların başvuruları kabul edilirse bu durumda sınava girmeye hak kazanacaklardır. 
İtiraz süresinin bitmesi ve sonuçlarının açıklanmasının ardından ise kurum tarafından sınav yapılacaktır. Bu sınav formaliteden ibaret olacaktır. Bu aşamadan sonra adayların kadroya alınma süreçleri başlayacaktır. 

Sizler de kadroya geçmek istiyorsanız bu süreleri kaçırmamanızı tavsiye etmekteyiz. Aksi takdirde bir daha hak iddia edebilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu da ciddi mağduriyetlere neden olabilecektir. işte bu sebeple gerekirse hukuki destek alarak başvurularınızı yapmanızda büyük bir fayda bulunduğunu yeniden hatırlatmak isteriz.
http://www.isilanlarikariyer.com/disisleri-bakanligi-taseron-basvuru-sonuclarini-acikladi-5106h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.