Engellilere Aylık 545 Lira Eğitim Desteği Verilecek

1


Bu kapsamda engellilere verilecek bireysel eğitim desteği aylık olarak 545 lira belirlendi. Bu destek grup eğitimleri için 153 lira olarak belirlendi. Bu eğitim destekleri Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine eklendi. Bu destek özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile birlikte özel eğitim okullarında eğitim gören engelli öğrencilere verilecek.

Aşan Tutarlar İlgilisinden Karşılanacak

Yukarıda belirlenen meblağlar eğer yeterli olmazsa bu durumda aşan tutarlar ilgililer tarafından karşılanacak. Bu sayede kişiler daha yüksek kalitede eğitim alma fırsatını yakalayabilecekleri gibi bütçelerini de zorlamayacaklardır. 

Engeller Aşılacak

Engelli çocuğa sahip aileler için de bu destek büyük bir anlam ifade etmektedir. Zira hayatı oldukça zor bir hale getiren engeller bu destekler sayesinde bir nebze olsun aşılabilmektedir. Ayrıca engellerin aşılması için eğitimin önemi de tüm çevreler tarafından bilinen bir gerçektir. İşte bu sebeple devletin eğitime vermiş olduğu destek azımsanamayacak derecede önemlidir. 

MEB Düzenlemeler İle Netleştirecek

Engelli öğrencilere eğitim desteği konusunda tebliğ içerisinde yer almayan hususlarda Milli Eğitim Bakanlığı düzenlemeler yaparak muğlak hususları giderecektir. Dolayısıyla uygulamaya ilişkin merak edilen düzenlemelerin MEB tarafından ayrıntılı bir şekilde ele alınacağını ifade edebiliriz. umarız ki bu destekten ihtiyacı olan her öğrenci ve veli faydalanabilir ve eğitim kalitesi daha da artar.
http://www.isilanlarikariyer.com/engellilere-aylik-545-lira-egitim-destegi-verilecek-5117h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.