Erdoğan ve Bahçeli’den Başbuğ’a Tepki

3


Yazıklar Olsun

Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak siyasete alet edilmemesi gerektiğini söylemişti. Bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yanıt geldi. Açıklamalarında Başbuğ’a yazıklar olsun diyen Erdoğan gereken cevabı alacağını da sözlerine ekledi. 

Siyasete alet edildiği kanısına nerden vardığını soran Erdoğan asıl alet edenlerin beraber hareket ettiği kişiler olduğunu dile getirdi. 

Bahçeli’den Yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Başbuğ’a tepki gösterdi. Bölünme tehlikesine dikkat çeken Bahçeli bu sorunun konuşulmayıp da neyin konuşulacağını İlker Başbuğ’a sordu. 

Şehidin Maaşına Haciz

Afrin’de şehit düşen askerimize yönelik olarak başlatılan icra takibi konusunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Bu açıklamada gerekli talimatın verildiği ifade edilirken böyle bir hadsizliğin yapılamayacağını ifade etti. Bu takibi gerçekleştiren avukat ise hak ettiği avukatlık ücretini Mehmetçik Vakfı’na bağışlamıştı. Ancak daha sonra Mehmetçik Vakfı bu bağışı kabul etmediğini duyurdu. Avukat hakkında da soruşturma başlatıldığı ifade edildi. 

Mecliste siyasi partiler grup toplantılarını gerçekleştirirken ağırlıklı olarak Afrin Harekatı gündeme getirildi ve ABD’ye mesajlar verildi. Teröre destek veren ülkelerin bundan vazgeçmeleri gerektiği kararlılıkla vurgulandı. Ayrıca operasyonların kararlılıkla devam ettirileceği vurgusu da sıklıkla yapıldı.
http://www.isilanlarikariyer.com/erdogan-ve-bahceliden-basbuga-tepki-5155h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.