Gülperi Oyuncuları (Gülperi Dizisi Tam Liste Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri)

3


Tims ve B Yapım sözünü tutuyor ve Nurgül Yeşilçay’ı tekrar ekranlarda izleyicisi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Senaryosunu daha önce Kara Para Aşk, Karagül,  Yer Gök Aşk, Lale Devri  ve Siyah Beyaz Aşk dizilerini de yazan  Sema Ergenekon ve Eylem Canbolat’ın yazdığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın yapacağı Gülperi dizisinin eylül 2018’de izleyicisi karşısında olması bekleniyor.

 

Gülperi dizisinin başrollerinde ben dizilerde artık yokum diyen Mahsun Kırmızıgül’ün de olması bekleniyor. Tims ve B Yapım son sinema filminden zarar eden ve sıkıntılı günler yaşayan Mahsun Kırmızıgül’e reddedilmeyecek bir teklif götürdü. Ancak Mahsun Kırmızıgül’ü sevenlerin yanında bir de sevmeyen grubunda olması yapımcı Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ı düşünürüyor olmalı zira Mahsun Kırmızıgül’ün son sinema filimi Vezir Parmağı kadınlarla ve dini değerlerle alay ettiği gerekçesi ile  oldukça tepki toplamıştı.

Gülperi Dizisi Konusu
Çocukları ile yalnız başına hayata tutunmaya çalışan vefakar bir annenin hikayesinin anlatılacağı Gülperi dizisi yoğun dram içerecek. Bilindiği üzere son dönemlerde annelerin çileleri üzerine yazılan tüm diziler tutuyor; Özellike Anne ve Kadın dizsiinin başarısı Gülperi dizisi için de örnek olmuşa benziyor. Gülperi dizisi de izleyiciyi Nurgül Yeşilçay’ın üstün yeteneği ile ağlatmaya gelecek.
Gülperi dizisi aslında 1982 yılında yayınlanan Gülsüm Âna filminden esinlenerek izleyicisi karşısına çıkarılacak

Gülperi Dizisi Oyuncuları
Nurgül YEŞİLÇAY
1976 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelen Nurgül YEŞİLÇAY 41 yaşındadır. Neredeyse 20 yıldır ekranların tartışılmaz güzelleri arasında kalmayı başarmış efsane bir isimdir. 41 yaşında olmasına rağmen hala dinamizmi ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Nurgül YEŞİLÇAY 2014 2010 yılları arasında sanatçı Cem Özer ile evli kalmıştır ve bir erkek evlat sahibidir. 2001’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Okuduğu yıllarda GaziAntep’te çekilen İkinci Bahar dizisinde canlandırdığı Gülsüm karakteri ile tanındı. Asmalı Konak ve Eğreti Gelin performansları ile zaten star olmuştu. Paramparça dizisinde canlandırdığı Gülseren karakateri onun tüm dünyada çok sevilen bir oyuncu olmasına yetti zira Paramparça’nın yayımlanmadığı ülke neredeyse kalmadı
Mahsun KIRMIZIGÜL
Mahsun KIRMIZIGÜL 1969 yılında Diyarbakır ‘da dünyaya gelmiştir ve 49 yaşındadır. 1981 yılında amatör şarkıcı olarak girdiği müzik piyasasında 5. yılında çok sevilen bir sanatçı olmayı başarmıştır. 1988’te yıkılmadım şarkısı hala çok sevilmekte ve Mahsun denilince akıllara gelmektedir. Son olarak Beyaz Melek Güneşi Gördüm, New York’ta Beş Minare, Mucize  ve Vezir Parmağı sinema filmlerinde yer almıştır 13 yıldır da dizilerde yer almamaktadır.


Leave A Reply

Your email address will not be published.