İŞKUR, Toplum Yararına Program TYP 510 Personel Alım Başvuruları 6 Şubat’ta Sona Eriyor

1


Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından TYP kapsamında Viranşehir Kaymakamlığı için 337 temizlik görevlisi, Ceylanpınar Kaymakamlığı’na da 172 temizlik görevlisi alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) TYP kapsamında 9 ay süreyle asgari ücret karşılığı çalışacak personel alımı başvuruları sona eriyor.

337 Viranşehir Kaymakamlığı, 172 Ceylanpınar Kaymakamlığı için çevre temizliği personel alımına başvurular 6 Şubat’ta sona erecek. 15 Şubat 2018’de başlayacak çalışma süresi 9 Kasım 2018’de sona ereceği açıklandı. Bilindiği üzere TYP çalışanlar en fazla 9 ay çalışabilmekteler. Aynı kurumda ise en fazla 24 ay çalışma hakları bulunuyor.

TYP başvurusu nasıl yapılır? TYP başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmanız gerekiyor.

TYP başvuru şartları nelerdir? Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak gerekiyor. 510 personel alımı detayları ve TYP başvurusu için TIKLAYINIZ
http://www.mymemur.com.tr/typ-510-personel-alimi-basvurulari-sona-eriyor-94457h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.