İSKUR TYP 100 Personel Alımı Başvuruları Başladı

7


Hatay ilinde 4 Kaymakamlık ile Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı ve Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğü için 100 Toplum Yararına Program İşkur tarafından alınmaya başladı. İŞKUR TYP başvuru bilgilerine dair detaylara aşağıdaki bağlantıdan ayrıca ulaşabilirsiniz.

Hatay Hassa ilçesi için 20, Kırıkhan ilçesi için 10, kumlu ilçesi için 10, Reyhanlı ilçesi için 20, Hatay merkez için 20 ve Antakya ilçesi için de 20 olmak üzere toplam 100 TYP personel alımı yapılacaktır.

Hassa Kaymakamlığı 20, Kırıkhan Kaymakamlığı 10, Kumlu Kaymakamlığı 10, Reyhanlı Kaymakamlığı 20, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı 20 ve Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğü de 20 Toplum Yararına Program TYP başvurusu alacak.

İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır? TYP başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmanız gerekiyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) TYP başvuru şartları nelerdir? İşkur’a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. Yaş olarak 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.

Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak gerekiyor. 510 personel alımı detayları ve TYP başvurusu için TIKLAYINIZ
http://www.mymemur.com.tr/iskur-typ-100-personel-alimi-yapiyor-hatay-ili-6-subat-2018-94573h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.