İSKUR TYP 40 Personel Alımı Başvuruları

5


Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Çevre temizliği, Park düzenlemelerinde çalışacak Toplum Yararına Program TYP kapsamında 40 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular 6 Şubat itibarıyla başladı. İŞKUR TYP Çevre temizliği, Park düzenlemeleri için personel alımı başvuruları 9 Şubat’ta sona erecek.

Çanakkale Ayvacık Belediyesi için TYP 40 personel alımı başvurusunu aşağıdaki bağlantıya tıklayarak arama yapıp ulaşabilirsiniz. İşin başlama süresi 1 Mart ile 31 Ağustos tarihleri olarak açıklandı.

Seçimler 13 Şubat 2018’de yapılacak. Liste yöntemi ile seçim yapılacak. Seçim yeri de Ayvacık Belediyesi binası toplantı salonu olacak açıklandı. İŞKUR talep numarası 253223’tür.

İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır? TYP başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmanız gerekiyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) TYP başvuru şartları nelerdir? İşkur’a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. Yaş olarak 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.

Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak gerekiyor. 510 personel alımı detayları ve TYP başvurusu için TIKLAYINIZ
http://www.mymemur.com.tr/iskur-ile-canakkale-ayvacik-belediyesi-typ-40-personel-alimi-yapiyor-94572h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.