Kalbimin Sultanı Ne Zaman Final Yapacak? Kalbimin Sultanı Kaç Bölüm Yayınlanacak?

13


Kalbimin Sultanı dizisi ilk bölümü ile 13 haziran çarşamba akşamı ilk bölümü ile ekranlara geldi ve büyük bir haya kırıklığı yaşadı. Kalbimin Sultanı  dizisi ilk bölümü sadece 1.83 reyting alarak kendisine 16. sırda yer bulabildi.

Kalbimin Sultanı dizisinin geleceğini değerlendirirken sadece ilk bölüm reytingini değerlendirmek doğru olmaz. Kalbimin Sultanı dizisi Sen Anlat Karadeniz dizisinin sezon finaline denk geldi. Sen Anlat Karadeniz  dizisi zaten Türk Televizyon tarihinin en yüksek reyting alan dizisi; ancak Kalbimin Sultanı  dizisi gösterdi ki 2018 2019 yeni sezonunda devam etme potansiyeli olan bir dizi değil.

Kalbimin Sultanı Kaç Bölüm Yayınlanacak?
Yaz dizileri çok yüksek reytingler alamadığı zamanlarda genelde yeni sezon onayını alamıyor ve eylül ayı başında final yaparak ekranlara veda ediyor. Hem Rusya’da hem Türkiye’de yapımcıları olan ve ortak yaına devam eden Kalbimin Sultanı dizisi muhtemelen 13. bölümü ile 5 eylül 2o18 günü final yaparak ekranlara veda edecektir. Tabi Kalbimin Sultanı  dizisi reytinglerini 3 ve üzerine çıkaramazsa planlanan 13 bölümü bile göremez.

Kalbimin Sultanı Ne Zaman Final Yapacak?
Eğer Kalbimin Sultanı  dizisi biraz daha reyting kaybederse muhtemelen 18 temmuzu yani 6. bölümü ile ekranlara veda edecektir. Tabi Kalbimin Sultanı dizisi için dizinin Rusya’da ki başarısını da değerlendirmek lazım. Eğer Kalbimin Sultanı  dizisi Türkiye’de değil sadece Rusya’da başarı gösterebilirse yine yaz boyu Star Tv ekranlarında olabilir.
Kalbimin Sultanı dizisi romantik komedi tarzında bir dizi ve ben ilk bölümü az çok beğendim. Özellikle Anna karakterine hayat veren Alexandra Nikiforova gerçekten iyi bir oyuncu konuşması da biz Türk’lere tatlı geliyor; ancak Osmanlı’nın muhteşem dönemlerinde biz sultanları aşkları ile değil ibadetleri ve alimlikleriyle tanımıştık. Böyle romantik komedi de 2. Mahmud gibi kudretli bir padişahın olması garip geldi. Dizi de Esma Sultan karakterine hayat veren Emel Çölgeçen bence biraz basit kaldı 
Esma Sultan 2. Mahmud’un döneminde Yeniçeri’yi elinde tutan kudretli bir sultandı. Emel Çölgeçen o kudreti bana hissettiremedi. Tabi 2. Mahmud karakterine hayat veren
Ali Ersan Duru2nun oyunculuğuna sözümüz yok ama hep romantizm yönünü gösterdi bize 2. Mahmud’un. Padişahın sert mizacını hala göremedik. Umarım Ruslara tarihimizi yanlış anlatmayız. Özellikle Osmanlı Padişahlarını Rus kadını düşkünü insanlar olarak göstermezler.
Kalbimin Sultanı dizisine yayın hayatında başarılar diliyoruz.  Kalbimin Sultanı  dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Oyuncu https://diziseti.tv/kalbimin-sultani-oyuncu-kadrosu-ve-karakterleri/
Kalbimin Sultanı 2. bölüm Fragmanı 


Leave A Reply

Your email address will not be published.