Keçeden Küp Oyuncak Yapımı – Mimuu.com

40


Okul öncesi çocuklarımızın gelişimini desteklemek için keçeden çok güzel bir oyuncak yapıyoruz. Keçeden küp oyuncak yapımı. Çocuklarımız için onların gelişimlerini destekleyecek okul öncesi etkinliklerinden birçok eğitici oyunlar, oyuncaklar yapılışı paylaştık. Şimdi adım adım resimlerle keçeden küp oyuncak yapımı yapıyoruz. Hem eğlenecekler hemde öğrenecekler. Yine çocuklarımızın keyifle oynayacağı keçe sebze bahçesi yapılışı da yapabilirsiniz. Evinizde küçük bir bahçe yapıp içinde organik sebzeler yetiştirecekleri çok güzel minik bir bahçe. Okul öncesi bilişsel gelişim etkinliklerinden güzel bir küp yapıyoruz. Küplerin üzerini istediğiniz figürlerle doldurabilirsiniz. Saat ekleyebilirsiniz. Elma ağacı ve elmalar yapabilirsiniz. Mevsimleri ekleyebilirsiniz. Aynalar, renkli düğmeler ekleyebilirsiniz. Ses çıkartan oyuncaklardan ekleyebilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. 3 yaş bilişsel gelişim etkinlikleri bazında birçok çalışma ile oyuncakları zenginleştirebilirsiniz. Çok güzel bir çalışma hazırladık. Herkes hazırsa başlayalım.
Okul Öncesi Kavram Geliştirici Oyuncak Yapımı
Küp şeklinde bir oyuncak yapacağız. İsterseniz bu çalışmayı defter şeklinde de yapabilirsiniz. Biz bugün üzerinde renkleri öğreneceği bir tavus kuşu, eşleştirme yapacağı ve şekilleri öğreneceği bir kart, bağlamayı öğreneceği bir çalışma alanı yapacağız. Böyle bir çalışmayı ortalama 5 günde yapabilirsiniz. Daha önce böyle bir çalışma yaptıysanız daha kısa sürede de bitebilir. Eğitici oyuncak yapımı aşamaları ve malzeme listesi ile başlayalım.
Malzemeler
6 adet renkli keçe
Düğmeler
Yapışkanlı figürlü etiketler
Çıt çıt
15 x 15 cm ebatlarında küp köpük
İğne , iplik
Kurdele
Küpün yüzeyi için kullanacağımız parçaları 15.5 x 15.5 cm ebatlarında keselim. Üzerine aşağıdaki resimleri takip ederek ve kalıpları dikkate alarak istediğimiz şekillerle dolduralım.

Kalıpların ve tüm desen uygulamalarının yapılışı ile adım adım küpü tamamladık. Muhteşem oldu.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1638435-masterim-razvivayuschij-kubik-iz-fetra

Benzer İçerikler


Leave A Reply

Your email address will not be published.