Keçi Yününden Oyuncak Bebek Saçı Yapımı

2Değişik ve güzel bir teknik. İlgi duyanlar için böyle bir çalışmadan bahsetmek istedim. Keçi kılından, keçi yününden oyuncak bebek saçı yapımı nasıl oluyor adım adım resimli olarak bahsedeceğiz. Kolay bir çalışma. Böyle bir çalışmayı ortalama 2 günde bitirebilirsiniz. Amigurumi oyuncak bebekleriniz için , tilda bebek modelleriniz için ve diğer bebekleriniz için bu tekniği kullanabilirsiniz. Oyuncak bebeklere saç yapımı tekniklerinden farklı fikirlerin yapılışından bahsetmiştik. Bu tarz bir uygulama benim aklıma daha önce gelmedi. Çok ilginç , doğal ve yumuşacık bir saç yapımı. Amigurumi bebekleriniz için kullanabilirsiniz. Bu tekniği çok beğendim. Denemek belki zor olabilir ama aklımızın bir köşesinde bulunsun. Belki bir gün elimize keçi kılı, yünü geçer. Köylerde olanlar , memleketine gidenler temin edebilirler ve yapmak isteyebilirler. Daha kolay tekniklerde de saç yapımları var. Oyuncak bebek saçı yapımı çok kullanılan bir teknik. En kolay örneklerden. Yünlü iplerden de peruk şeklinde saçlar yapabilirsiniz. Yün ipten saç nasıl yapılır videolu olarak göstermiştik. Şimdi ise keçi yününden oyuncak bebek saçı yapımı yapıyoruz.
Keçi Yününden Oyuncak Bebeklere Saç Nasıl Yapılır?
Bir bebek saçı yapmak için en iyi yol doğal iplikleri, yünleri kullanmak. Bunun için angora keçisinin doğal yününü kullanarak saç yapıyoruz. Doğal keçi yününü aldığınızda kokuyor olabilir. Sert görünüyor olabilir. Biraz sonra yapacağımız işlemlerden sonra koku duymayacaksınız ve yumuşacık olacak.

Önce demetlere ayıralım.

Daha sonra ılık suyun içine biraz şampuan biraz bulaşık deterjanı ekleyelim. Ve hafifçe yıkayalım. Çamur ve üzerinde bulunan kirlerden kurtulacak.

Tekrar 2. bir suyla şampuanla yıkayalım. Suda 2 saat bekletelim. Su ile durulayalım. Suyunu sıkıp katlayalım.

Eğer koku ve kir varsa tekrar yıkayabilirsiniz. Şimdi keçi kıllarını taramadan önce saç kremi kullanabilirsiniz. Saç kremi ipeksi bir his verir ve kokuyu iyice ortadan kaldırır. İşlem oldukça basit. Her bükümü saç kremi ile kaplayıp yarım saat bekletiyoruz.

Saçları son kez yıkayıp kurutalım.

Seyrek dişli bir tarakla tarayalım. Aksi taktirde bukleler bozulacaktır. Artık saçlar daha yumuşak ve güzel.

Ve istediğiniz renge boyayın. Çok değil 15 dakika bekletmeniz yeterli.

Ve sonuç mükemmel.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2296947-kukolnye-volosy-iz-kozej-shersti-moem-raschesyvaem-i-krasim-kudri-dlya-tressov


Leave A Reply

Your email address will not be published.