KGM Bu Kadrolara Mülakatsız ve Yaş Şartı Olmadan Memur Alımı Yapacak

0
Karayolları Genel Müdürlüğü memur alımı için geri sayım devam ediyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın memur alımı yapılacak açıklamasının ardındna yalar geçmiş olmasına rağmen hala ilan yayımlanmadı. İlanın yayımlanmasını isteyen on binlerce aday, sosyal medya ve forum sayfaları üzerinden seslerini Bakan Ahmet Arslan olmak üzere diğer yetkililere duyurmaya çalışıyor. Ancak bu çabalara karşı yetkililer sessizliğini halen sürdürüyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, geçtiğimiz yılın ortalarında, TCDD’ye ve KGM’ye yeni personel alımı hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“TCDD’yi alt yapı ve taşımacılık olarak ikiye ayırdık. TCDD alt yapı 773 kişi alacak. Bunların 150’si işçi olacak, İŞKUR üzerinden KPSS ve mülakat ile alacak, bu ay içerisinde çalışmasını yapacağız. 623’ü de destek personeli olacak, bunlarda KPSS ile alınacak.”

ALIMLARIN MERKEZİ YERLEŞTİRME İLE YAPILMASI BEKLENİYOR

KPSS 2017/4 merkezi yerleştirme kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü, 640 memur alımı yapmıştı. 2017 yılı Nisan ayında yapılan memur alımında atamalar merkezi yerleştirme ile yapılmıştı. Bu yıl d aynı şekilde atamaların merkezi yerleştirme ile yapılması bekleniyor.

Alımların merkezi yerleştirme ile yapılması ise birçok adayı sevindirdi. Buna göre adaylarda KPSS puan sınırı aranmayacak. Yaş şartının da aranmayacağı ilanda yerleştirmeler, KPSS puanının üstünlüğüne göre yapılcak.

GEÇTİĞİMİZ YIL HANGİ POZİSYONLARA ALIM OLMUŞTU?

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında alınan tercihlerde Karayolları Genel Müdürlüğü, Önlisans mezunları arasından Tekniker ve Büro Personeli, Lisans mezunları arasından ise Mühendis, Şehir Planlayıcısı, Mimar ve Büro Personeli alımı yapmıştı. Bu kadrolara toplam 640 memur alımı yapan KGM’nin ilk alımda yine bu kadrolara personel alımı yapması bekleniyor. Ancak lise mezunları da KGM’de memur olmak için kadro talep ediyor.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

KGM yeni dönem memur alımının yine Nisan ayında yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl KGM memur alımı için tercihler 12 Nisan’da alınmaya başlanmıştı.

İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için —->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için—-> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA – ÖZEL HABER
http://www.kpsscafe.com.tr/kpss-haberleri/kgm-bu-kadrolara-mulakatsiz-ve-yas-sarti-olmadan-memur-alimi-yapacak-h81405.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.