Kördüğüm 198. Bölüm Özeti (Part 2)

4Kördüğüm dizisinde Mai, Vansh ile İşça kanunen hala evli olduğunu Vansh öldüğünü düşündükleri için boşanma davası olmadığını söyleyip Veer’i sinir etmişti. İşça ise benim kocam Veer’dir. Bu adam Vasnh değil bir yabancı demişti. Bakalım Part 2 özetinde bizleri neler bekliyor.

Bölüm, Mai ile Veer’in İşça hakkında konuşması ile başlar. Veer annesine sen ne demek istiyorsun der. Mai,  kanunen ve kültürümüze göre Vansh’ın eşidir der. İşça, Mai’nin sözlerini duydukça ağlamaya başlar. Mai  o kadar sert durumu anlatır ki Veer siz ne derseniz deyin İşça benim karımdır deyip Mai ile Vasnh’ın yanından ayrılır.
 
Veer odasına gittiğinde Vasnh ile küçükken yaşadığı anıları aklına gelir. Veer karısını kimseye vermeyeceği konusunda kendine söz verir. Bu arada Tapasya’nın aklı karmakarışık olmuş bir vaziyette. Hem Vasnh’ın gelmesi ve eski defterlerin açılması hemde Rathot’un eşi hakkında başına gelenleri öğrenip Ragu’nun yeniden aynı acıları yaşamasına sebep olmuştur.

Veer, eşi İşça’ya  bunu yaşattığı için özür diler. Kimseye vermeyeceğini ve ömür boyu karı koca olarak kalacaklarına söz verir. İşça ise çok korktuğunu bir kötülük yapacaklarını düşündüğünü söyler. Mai, yemek masasında tek başına oturan Rocky’nin yanına gider. Yemeklerine dokunmadığını görünce neden yemedin der.
 
Rocky ise moralinin bozuk olduğunu İşça’nın söylediklerini kafasına taktığını söyler. işça ile Veer, Vasnh’ın gerçek olmadığını bunu kendisine oyun yapanların olduğunu düşünürler. İlk akıllarını evliliklerini istemeyen Tapasya gelir. Çünkü daha önce türlü türlü oyun oynamıştır. Ayrıca Vansh’ Tapu Üzerlerine sarmadıysa gerçekleri de ortaya çıkaracak Tapu olabilir derler.

Bu arada bu duruma en çok sevinenlerden biti Nani’dir. Kendi dışında biri plan yapmış ve hem Damini’yi hem de İşça’yı üzmeyi başarmıştır. Veer ile İşa da kendilerine bu oyunu oynayanları düşünmeye başlamıştır. İlk akıllarına Tapasya gelse de İşça, artık Tapu ile bir problemi olmadığını, Veer de bu işin daha profesyonel biri yaptığını düşünür. Ancak her ihtimali en ince ayrıntısına kadar araştırmamız gerekir der. Veer eline kalem kağıt alıp makul şüpheli listesi yaparlar.En başa Tapasya’yı ikinci olarak Nani’yi üçüncü olarak Puşkar’ı dördüncü olarak Sachi ile kardeşi Satya’yi yazar. Nani, Rathore’nin annesi ile Vansh mevzusunu konuşurken Rathore kulak misafiri olur.

Rathot hemen İşça’yı arayıp Vansh hakkında ne bildiğini sorar. Gerçek Vansh benim eski kocam olur. Ama bu kişi Vansh değil bir benzeri der. Meraklı Nani herkesin bahsettiği Vasnh’ı görmeye gelir. Kasap onu kapıda karşılar. Chanda’yı çağırıp ilgilenmesini ister. Chanda karşısında Nani’yi görünce tapınakta Nani’nin ettiği hakaretleri hatırlar. Chanda sizi buraya ne getirdi diyerek bir nevi dalga geçmek ister. Bu arada Rocky hoş geldin Nani der. Nani bile Rocky’i Vansh zanneder. Korkudan gözlüklerinin içindeki gözleri büyür.
Kördüğüm 20 Şubat Fragmanı
Henüz yayınlanmadı.
Etiketler: Kördüğüm 198. Bölüm Özeti, Kördüğüm 20 Şubat Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2018


Leave A Reply

Your email address will not be published.