Kördüğüm 286. Bölüm Özeti 19 Mayıs Fragmanı #İşça Sonsuzluğa Uğurlanıyor

7


Kördüğüm dizisinin özetlerini bölmeden dağıtmadan tek parça halinde sizlere sunmaya devam ediyoruz. Yine en doğru özetleri en sade şekilde sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bu bölümde hayatını kaybeden İşça sonsuzluğa uğurlanıyor. Maalesef kızı onun cenze töreninde bulunamayacak. Sözü uzatmadan Kördüğüm 286. Bölüm Özeti’ne geçelim.

Kördüğüm 19 Mayıs Özeti 286. Bölüm Fragmanı

Meethi ayna karşısında oturmuş annesi ile yaşadıklarını düşünmektedir. İçinde kötü bir his vardır ve annesi aklından çıkmamaktadır. Dün annesi ile konuşamamış olduğu için çok üzgündür. Annesi ile ceza evinde karşılaştığı günler aklına geldiğinde gözleri dolar. Bu esnada Akash yanına gelir. Ne olduğunu sorduğunda Meethi annesini çok özlediğini söyler. Süreki onu düşündüğünü ve buna engel olamadığını anlatır.

Akash akşamdan beri üzerini değiştirmedin der. Bu sırada Maiyya kapıda belirir. Kırmızı renk sana yakışmıyor diyerek gidip dul kadınların giydiği beyaz bir elbise getirip  Meethi’den giymesini ister. Meethi isteksiz bir şekilde gidip elbiseyi giyer. Maiyya Akash’ın Meethi’ye karşı gevşediğini düşünmektedir. Meethi giyinmeye gittiğinde Akash’ı yine sözleriyle kışkırtır. Daha sonra gelen Meethi’ye elbisesinin çok yakıştığını söyler. Meethi zoraki olarak gülümser.

Aynı esnada İşça’nın cenaze töreni yapılmaktadır. Herkes beyaz giyinmiş şekilde İşça’nın cenazesi etrafında toplanmıştır. Veer bitkin durumdadır. Karısının resmi başında ağlayarak daha önce yaşadıkları günleri hatırlar. Jogi’de İşça’nın kendisine sarıldığı günleri düşünür. Bu esnada en ilginç olay ise Maiya’nın İşça için ağlayıp yaptıkları için pişamanlık duyması. Daha sonra İşça’nın cenazesi Jogi ve diğer yakınları tarafından omuzlanıp götürülür. Bu esnada Damini’nin feryatları ise herkesi ağlatacak cinstendir.

İşça’nın cenazesi yakılacağı alana getirilir. Rathod meethi’yi getiremediği için üzgün şekilde törene katılmıştır. Yuvraç ise cenazeye katılmayı reddetmiştir. Hint geleneklerine göre ölen kişinin oğlu ya da kızı cenazenin etrafında delik testi ile dolaşarak yakılacak maddeyi dökmelidir. kızı ve oğlu törende olmayınca Jogi Kanha’ya bu işi sen yapmalısın der. Kanha bunu kabul eder. Tören sonunda adetler üzerine İşça’nın cenazesi ateşe verilir. bu esnada etrafta kimse gözyaşlarına hakim olamaz.

Tam bu esnada Tapasya gözlerini açar. Doktor hemen Rathod’u arayarak haber verir. Rathod buruk bir sevinç yaşar. Jogi’ye durumu bildirerek törenden ayrılır.  Bu esnada meethi’de balkondan bir cenaze töreni için yakılmış bir ateş görür. Akash’tan ne olduğunu öğrendiğinde oldukça ürperir. Daha sonra yanlarına gelen Maiyya kuyuya gidip su getirmesini ister. Meethi birküp suyu kuyudan çekip geri dönerken yolda yarı baygın bir adam görür. Yanına gittiğinde adam güçlükle konuşmaktadır. Bu kişi Akash’ın kardeşi Sankrant’tan başka biri değildir…

Sankrant kendini tanıtır ve geçen gece yanına gelerek Meethi’yi uayran kişi olduğunu söyleyince Meethi çok şaşırır. Sankrant sana buralardan uzaklaşmanı söylemiştim neden gitmedin der. Meethi korkuya kapılarak oradan uzaklaşır. Eve geldiğinde olan biteni Akash ve ailesine anlatır. Adamın geçen gece gelen kişi olduğunu ve kendisini tanıdığını söyleyince Sankrant olduğunu anlayan Akash oldukça tedirgin olur.
Daha sonra kapı çalar. Gelen postacıdır ve Meethi kapıyı açar. Adam getirdiği mektubu Meethi’ye verir. Meethi mektubun üzerinde Surabhi’nin ismini görünce çok şaırır. Alıcı isminde ise Maiyya yazmaktadır . Zarfı açmak üzereyken Maiyya gelir ve zarfi Meethi’nin elinden çekip alır. Mektubu okuduğundan İşça’nın öldüğü haberini öğrenir. Meethi’ye bir şey belli etmeden yanından ayrılır. Haberi evdeki diğerleriyle paylaşır. İşça’nın acı çekmesini isterlerken bu erken ölüm onun için bir kurtuluş oldu diye üzülmektedirler…

Kördüğüm 286. Bölüm  Özetini Sizlere Aktarmaya Çalıştık. Özetlerin devamı için  Sitemize destek olmak isterseniz reklamlara tıklamanız yetelidir. Yorumlarınızı belirtmeyi lütfen unutmayın .
 

Etiketler: kördüğüm 19 mayıs özeti, kördüğüm 286. bölüm fragmanı
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2018


Leave A Reply

Your email address will not be published.