Mehmetçik Kut’ül – Amare Said Öldü Mü?

2Mehmetçik Kut’ül – Amare Said Ölecek mi? Semih ertürk diziden ayrıl mı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmetçik Kut’ül – Amare dizisi 4. bölümü ile 8 Şubat Perşembe günü Trt 1 ekranlarına geldi. Mehmet hırsı ve vatan sevgisi ile Bağdat’a kadar gelmiştir. Süleyman askeri Bağdat’a adım atar atmaz orada bulunan birliğin öncü birliği İngilizlere esir düştüğünü haber alan Süleyman Askeri hemen Arap aşiretlerine bizzat Enver paşanın kaleme aldığı mektupları ileterek Osmanlı Devleti nezninde önemsendiğini göstermek ve savaşta yanlarında olmalarını sağlamak için mektupları vakit kaybetmeden yola koyulmasını ister. Said de bu mektupların teslim edilmesinde görevli ekibin içerisinde yer alır.

Cox’da çok geçmeden mektupların varlığından haber alırlar. Hemen kendisini orada karşılayan Habbap ve adamlarına mektupları ele geçirmesini ister. Said ile birlikte Mehmet’e mecburen mektup dağıtma at arabasında olduğu için gizlice seyahat etmeye devam eder. Süleyman Askeri İngilizlerin elinde olan Petrol kuyularını da yakmayı emrindeki komutanlar ile istişare eder. Bu arada Cox’un adamları ve Habbap mektup gönderen birliğe baskın yapar. Said de bu çatışmada yaralanır. Said karakteri bu çatışmada sadece yaralanacak ve ölmeyecek. 

Mehmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Said karakterini kim canlandıryor? Mehmetçik Kut’ül – Amare dizisinde en önemli karakterlerden biri olan Said Karakterini Semih Ertürk canlandıracak. Semih, 1993 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Oyunculuk eğitimi için lisans düzeyinde İstanbul ilinde bulunan “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  Tiyatro”  alanından başarı ile mezun olmuştur. Semih ilk Tv karşısında reklam filmlerinde oynamaya başlar. Daha sonra 2015 yılı yapımı olan”Yok Artık” adlı sinema filminde rol aldı. Ancak yıldızının parlaması Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Edho) dizisinde “Taner ” karakterine hayat vermesi ile olmuştur.
Etiketler: Mehmetçik Said Öldü Mü?, Mehmetçik Said Ölecek Mi? Eklenme Tarihi: 8 Şubat 2018


Leave A Reply

Your email address will not be published.