Merserize Yelek – Mimuu.com

18


Yaz için harika bir model hazırladık. Merserize yelek. Yapılışı hem şemalı hemde videolu olarak sizlerle. Kendiniz için genç kızlarınız için örebilirsiniz. Yelek modellerinin en güzel daha önce görülmemiş modellerini hazırlıyoruz. Yine öyle bir model ile karşınızdayız. Asimetrik örgü modellerini sevenler için çok şık ve örmesi kolay bir örnek. Biraz tığ işi örgü modelleri biliyorsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Değişik örgü modellerini sevenler için yelek modellerimiz çok. Yuvarlak yelek yapılışı anlatımlı model değişik ve şık bir model. Pantolon üzerine, etek üzerine kullanabilirsiniz. Kolay örgü yelek modeli yapılışı ve diğer modeller için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Tığ İşi Merserize Yelek Nasıl Yapılır?
Merserize yelek istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Tığ ve ipe ihtiyacınız olacak bu proje için. Yapması kolay ve çok güzel. Pamuklu iplik ve 2.5 mm tığ ve goblen iğne kullanıyoruz. Modeldeki yeleğe 176 zincir çekerek başlıyoruz. Daha uzun olmasını istiyorsanız zincir eklemeleri yapabilirsiniz. Şimdi modelimizin şemasını görelim.

Daire zinciri, uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor. S beden için 35 satır, M beden için 39 satır, L -XL için ise 41 satır örmemiz gerekiyor. Aynı ölçülerde 3 parça örmemiz gerekiyor. Daha sonra kol boşluklarını bırakarak 3 parçayı videodaki gibi birbirine ekliyoruz. Ve yeleği bu şekilde tamamlıyoruz.

Şimdi yeleğin örneğinin nasıl yapıldığını ve parçaların nasıl birbirine eklendiğini görelim.

Kaynak : https://by-katerina.com/summer-crocheted-vest/

Benzer İçerikler


Leave A Reply

Your email address will not be published.