Milyonlarca Memur ve Emekliye 2018’de Bayram İkramiyesi

4
07 Şubat 2018 Çarşamba 11:30

Memurların, memur emeklilerinin, SSK ve Bağ-Kur emeklillerinin gözü, ikramiye ödemelerinin görüşüleceği Kamu Personel Danışma Kurulu toplantısında.

Memur konfederasyonları tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında toplu sözleşme masasında gündeme getirilen memurlara ve memur emeklilerine dini bayram ikramiyesi talebinin, Mart ayında yapılacak Kamu Personel Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında ele alınması bekleniyor. Bu durum, memurlar ve memur emeklilerinin yanı sıra, SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de yakından ilgilendiriyor. Çünkü memurlar ve memur emeklileri için çıkacak bayram ikramiyesi kararının diğer emeklilere de yaygınlaştırılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Zira, Memur-Sen’in bir önceki toplu sözleşmede memur emeklileri için talep ettiği promosyon, tüm emeklilere verilmiş ve emekliler banka promosyonu almıştı.

KARAR NE ZAMAN?

Ramazan ve Kurban bayramları olmak üzere emeklilere ve memurlara yılda iki kere ikramiye verilmesini isteyen Memur- Sen’in talep ettiği tutar 2 bin 62 liraya denk gelmektedir. SSK ve Bağ-Kur emeklileri de Ramazan ve Kurban bayramlarında 1’er maaş ikramiye verilmesini istiyor.  Emekliler bu taleplerini sosyal medyadan ve emekli sendikaları aracılığıyla duyurmaya çalışıyor. Türkiye Emekliler Derneği yetkilileri, derneklerinin yıllardır dini bayramlarda 2 ikramiyeyi gündeme taşıdığını vurgulayarak, “Beklentimiz, ikramiyenin önce memur emeklileriyle başlayıp işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılması. Bir kararnameyle bu düzenleme yapılabilir. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yılda 2 defa bayramlarda bir maaş tutarında ikramiye verilmesi uygun olur düşüncesindeyiz” açıklaması yapıyor.

Memurların ve emeklilerin gözü şimdi Mart ayında gerçekleştirilecek KPDK toplantısında. Milyonlar, bu toplantıda ikramiyenin karara bağlanması beklentisi taşıyor.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS’YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!
http://www.kpsscafe.com.tr/ekonomi/milyonlarca-memur-ve-emekliye-2018-de-bayram-ikramiyesi-h80972.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.