O Vali Hakkında Soruşturma Sürüyor

3
08 Şubat 2018 Perşembe 13:10

İçişleri Bakanlığı, darp iddiasıyla bugün gündeme gelen Kırklareli Valisi Orhan çiftçi hakkında başlatılan soruşturma ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı.

Skandal olay bugün gün yüzüne çıktı. İddialara göre Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde 2 yıllık ilişkisi olan eski sevgilisini, yanındaki 4 kişi ile birlikte kaçırarak ormanlık alana götürdü ve onu burada 2 saat boyunca darp etti. Bugün ortaya çıkan bu olay sonrası İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı.

Olayla ilgili geçtiğimiz yılın eylül ayında başlatılan soruşturmanın devam ettiği bildirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bugün bazı basın yayın organlarında Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi hakkında belirtilen ve yargıya intikal etmiş iddialar bakanlığımıza ulaşır ulaşmaz, 15/09/2017 tarihinden itibaren ivedi olarak mülkiye müfettişi görevlendirilerek gerekli araştırma-soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir.

Söz konusu haberde yer alan tarafların, karşılıklı olarak birbirleri hakkında hukuk ve ceza davaları açtıkları ve bu davaların da halen devam ettiği, Bakanlığımızca yapılan soruşturma sonucuna göre gerekli idari işlemin gerçekleştirileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kpsscafe.com.tr  | Ankara
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS’YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!
http://www.kpsscafe.com.tr/turkiye/skandal-olay-sonrasi-icisleri-nden-aciklama-o-vali-hakkinda-h81014.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.