ÖSYM Taşeron Sonuçlarını Açıkladı

4


Kabul ve Ret Sayıları

ÖSYM bünyesinde taşeron işçi olarak çalışırken sürekli kadroya geçmek üzere başvuru yapan adayların toplam sayısı 474’dü. Bu adaylardan 462 tanesinin başvurusu kabul edilirken 12 tanesinin başvurusu da reddedildi.

Başvurusu reddedilenler ve kabul edilenlerin listesine ÖSYM’nin internet sayfası üzerinden erişebilirsiniz. 

İtiraz Hakkı

İtirazı reddedilenler tek bir liste halinde yayınlanmış olup her birisi için ayrı ayrı gerekçe yazılmamıştır. İtirazı reddedilen adaylara 3 günlük itiraz süresi verilmiştir. Adayların bu süre içerisinde başvurularını gerekçe de belirterek yazılı bir şekilde ilgili kuruma iletmeleri gerekmektedir. başvuru yine aynı kurul tarafından incelenecektir. İtiraz başvurusunun kabul edilmesi durumunda adaylar sınava girmeye hak kazanacaklardır. Ancak reddedilirse sınava giremeyeceklerdir. 

İtirazların incelenmesinin ardından adaylar sınava tabi tutulacaktır. Bu sınav kurum tarafından yapılacak olup sözlü, yazılı ya da uygulamalı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sınav, Çalışma Bakanı’nın da ifade ettiği üzere formaliteden ibaret olacaktır. sınavdan başarılı olan adaylar ise daimi kadroya geçiş hakkını elde edecektir. 

Bu süreç sonunda kadroya geçemeyen adaylar haklarını idare mahkemelerinde arayabilirler. Eğer haksız yere kadroya alınmadığını düşünen adaylar var ise hukuki destek alarak başvurularını yapmaları son derece isabetli olacaktır. Aksi takdirde hak kaybının ciddi bir boyuta ulaşması söz konusu olabilir.
http://www.isilanlarikariyer.com/osym-taseron-sonuclarini-acikladi-5153h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.