Özel Harekat Son Yedek Alımları

1


Bu alımla birlikte toplamda 4 defa yedek alımı yapılmış olacak. Toplamda 10 bin özel harekat alımı gerçekleştirilmişti.

Ancak bu adaylardan bazılarının sağlık sorunlarının çıkması, bazılarının kendi istekleriyle ayrılması bazılarının da güvenlik soruşturmalarında sorun çıkması neticesinde sayı azalmıştır. İşte bu sayının 10 bine tamamlanması amacıyla yeni yedek alımlar da gerçekleştirilmektedir. 

226 Yedek Alınacak

4’üncü ve son yedek alımı olan bu alımlarda toplamda 226 aday kabul edilecek. Son alımlarla birlikte başvuruda bulunabilecek en son adayın 1601.sıradaki aday olacağını da ifade etmemiz gerekir. 

Tebliğ Yapılmayacak

Adayların haberdar olmaları için herhangi bir tebliğ yapılmayacağını da ifade etmemiz gerekir. Bu sebeple biran evvel adayların başvurularını yapmaları gerekmektedir. ardından adayların sağlık kontrolleri ve güvenlik soruşturmaları yapılacaktır. Bunların neticesinde başarılı olan adaylar eğitim sürecine dahil olacaklardır. 

Bu kapsamda başvuru yapacak adaylar sadece özel harekat birimlerinde değerlendirileceklerdir. Dolayısıyla başka bir birimde polislik yapmaları mümkün olmayacaktır. Başvuran adaylar da bunun bilincinde olarak başvurularını yapmışlardır. Umarız hem adaylar hem de ülkemiz için bu durum hayırlara vesile olur.

Polis Özel Harekat alımları yeni dönem için ne kadar olacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak ciddi sayılarda alımlar yapılacağını ifade edebiliriz.
http://www.isilanlarikariyer.com/ozel-harekat-son-yedek-alimlari-5104h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.