Reyhanlı’ya Düşen Füze Uykuda Yakaladı

3


Olayda bir kişi hayatını kaybederken, iki kişi ise yaralandı. 

Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra Türkiye’yi hedef alan füzeler devam ediyor. Son olarak Reyhanlı’ya atılan füze Gültepe Mahallesi’ndeki bir eve isabet etti. Saldırıda genç bir kız hayatını kaybetti. Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi olan Fatma Avlar saldırıya evde uyurken yakalandı ve hayatını kaybetti. Olayda yaralanan 2 kişi ise

Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Saldırıdan sonra olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. İkinci bir roket ise boş bir araziye düştüğü için can kaybına sebep olmadı. Roket düşen yerdeki karakollar, roketin geldiği alanı ateş altına aldı. Roketin Suriye’deki PYD/PKK tarafından atıldığı düşünülüyor.

2 Roket Daha Attılar

Afrin operasyonu başladığından beri terör örgütü Türkiye’yi hedef almaya devam ediyor. daha önce Kilis’e çok sayıda roket düşmüştü. TSK’nın Burseya Dağı’nı teröristlerden temizlemesi üzerine Kilis’teki risk biraz daha azalmıştı. Ancak şimdi de teröristler Hatay’ı hedefe koydular. Reyhanlı ilçesine 2 roket atıldı. Roketlerden biri boş araziye düşerken, diğer roket bir kişinin ölümüne sebep oldu.
http://www.isilanlarikariyer.com/reyhanliya-dusen-fuze-uykuda-yakaladi-5013h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.