Sağlık Bakanlığı Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

5


2-11 Ocak tarihleri arasında yapılan başvuruların sonuçları her bir kurum tarafından ayrı ayrı sonuçlanmaya başlamıştı. Ancak henüz Sağlık Bakanlığı’ndan bir hareket yoktu. İşte bu beklenen hareket bugün geldi ve yaklaşık olarak 2 bin kişinin başvuru sonuçları açıklandı. 

Başvuru Sonuçlandı

Başvuru yapan 1962 kişi hakkında kararını açıklayan Sağlık Bakanlığı 1.020 kişinin başvurusunu kabul ederken 942 kişinin de başvurusunu reddetti. Yarı yarıya gerçekleşen kabul ve ret oranlarında herhangi bir gerekçe açıklanmadı. Listeler ayrı ayrı yayınlanırken öğrenmek isteyen kişiler Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden öğrenebilirler. 

Kabul ve ret listelerinde adayların çalıştıkları birim, ad ve soyadları ile TC kimlik numaralarının bir kısmı yazmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir bilgi paylaşımında bulunulmadığını da ifade etmek gerekir.

İtiraz Süresi 

Başvurusu reddedilen 942 aday için 3 günlük itiraz süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde itirazlarını gerçekleştirmeyen adayların durumları kesinleşmiş olacaktır. dolayısıyla hakkında haksız bir karar verildiğini düşünen adaylar var ise bu kişilerin başvurularını yazılı olarak aynı kuruma yapmaları gerekmektedir. 3 günün sonunda itirazlar gözden geçirilecek ve yeniden liste yayınlanacaktır. Ardından da durumu kabul olarak belirtilen adaylar sınava gireceklerdir. Sınavda başarılı olan adaylar ise kadroya geçirilerek istihdam edileceklerdir.
http://www.isilanlarikariyer.com/saglik-bakanligi-taseron-basvuru-sonuclari-aciklandi-5095h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.