Sahil Güvenlik Komutanlıkları Lise Mezunu KPSS 60 Puan İle 74 Kamu Personeli Alımı

6


Sahil Güvenlik Komutanlığı, ege deniz onarım destek komutanlığı, mersin onarım komutanlığı, Karadeniz onarım destek komutanlığı, Marmara ve boğazlar komutanlıkları lise mezunu KPSS 60 puan ile 74 Kamu personeli alımı gerçekleşiyor.

Başvuruları iş kurumu üzerinden yapılacak ilanlara işkur resmi internet sayfası üzerinden ulaşılarak 7 Temmuz 2018 tarihi bitimine kadar şahsen veya online olarak yapılabilir. Başvuruların çoğu mesleki teknik liseleri (MTL) öncelikle başvuru yapabilecektir.

Adaylarda aranacak genel başvuru şartları; 2016 Kamu Personeli Sınavından (KPSS) KPSS94 puan türünden en az altmış ve üzeri puan almak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Sağlık Durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurlu raporu almak. Sağlık Raporu İşyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 15’inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirten sağlık raporu İşyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olması gerekmektedir.
https://www.isilanlarikariyer.com/sahil-guvenlik-komutanliklari-lise-mezunu-kpss-60-puan-ile-74-kamu-personeli-alimi-6372h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.