Şehit Astsubaydan Tampon Kemer İcadı

2


Ziyaret sırasında şehit babası ile sohbet eden Soylu’ya şehit babası tarafından bir icattan bahsedildi. Kendisi de polis olan şehit babası Özer Öz oğlunun son zamanlarda tasarlamaya çalıştığı bir icattan bahsetti. 

Bu icadın adı tampon kemer olarak adlandırılmıştı. Şehit Öz’ün bu icat için patent enstitüsüne dahi başvurduğu ortaya çıktı. Bu kemer ile operasyon sırasında yaralanan personellerin kan kaybı önlenebilmektedir. Bu kapsamda kemer yaralanan bölgenin üzerine bağlanmakta ve ardından sıkılmaktadır. Böylelikle aort damarına baskı yapan kemer kanamayı durdurmaktadır. Ayrıca hava ile dolan kemerdeki hava boşaltılınca vücuttaki kan dolaşımı sağlanmaktadır. 

Bu icat hakkında gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden Bakan Soylu aileye başsağlığı ve sabır diledi. 

Şehit Babadan Afrin Mesajı

Şehit babası Öz, kendisinin de ihtiyaç duyulması halinde Afrin’e gitmeye hazır olduğunu ifade etti. Acılı baba küçük çocuğuyla birlikte şehit olmak için hazır olduklarının mesajını da verdi. Vatan ve millet aşkıyla yanıp tutuşan ailenin bu tavrı ise herkesi duygulandırdı. Bizler de şehidimizin ruhunun şâd olmasını Rabbimizden temenni ediyoruz.

Umarız ki askerlerimiz zayiat vermeden operasyonun kalan kısmını da tamamlar ve sevdiklerine kavuşurlar. Bu vatan sevdalıları sayesinde ülkemiz sinsi oyunları bozacaktır.
http://www.isilanlarikariyer.com/sehit-astsubaydan-tampon-kemer-icadi-5070h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.