Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları Ne Kadar Para Kazanıyor?

9


Atv’nin sevilen yeni dizisi Sen Anlat Karadeniz’in yapımcısı Osman Sınav Sen Anlat Karadeniz dizisinin oyuncularının bölüm başı aldıkları ücreti açıkladı. Fatih dizisi ile ekranlara gelmeye hazırlanan Kenen İmirzalıoğlu’nun bölüm başı 350.000 TL aldığı ile ilgili haberler vardı. Bu haber ne kadar doğru bilinmez ama Kıvanç Tatlıtuğ’u da son dizisi Cesur ve Güzel’de haftalık bölüm başı 150 bin TL kazandığı biliniyor.

Bu ücretler ortada iken şimdi sizlere net bir karşılaştırma yapalım. Cesur ve Güzel dizisi ortalama 5 reyting alan bir diziydi. Sen Anlat Karadeniz dizisi ise ilk iki bölümde ortalama 16 reyting aldı. Cesur ve Güzel dizisinden 3 kattan fazla reyting alan Sen Anlat Karadeniz dizisinin başrol oyuncusu Ulaş Tuna Astepe bölüm başı 22.000 TL  İrem Helvacıoğlu 20.000 TL kazanacak.

Sen Anlat Karadeniz dizisinin oyuncuları aldığı düşük ücretlere rağmen çok büyük bir iş başardılar. Türk televizyon tarihinin gördüğü en yüksek reytingi aldılar. Bu başarı sonrası Sen Anlat Karadeniz’in oyuncuları ücretlerinde artış ister mi bilinmez ama başarının sadece oyuncu ile geldiğini düşünenler bir kez daha yanıldı. Zira bir dizinin başarısında senaryodan dizinin çekildiği mekana ve yönetmenine hepsi en az oyuncular kadar önemli bir etkendir. Oyuncu eğer izleyiciye aktarılacak duyguyu başarılı şekilde veriyorsa zaten işini yapmıştır.
Daha önce size Sen Anlat Karadeniz dizisi yapımcısı Osman Sınav’ın Sen Anlat Karadeniz dizisinin 1. bölümünü çekildikten sonra izlediğini duygunun izleyiciye aktarılamadığını gördüğünde 3 oyuncu ile yolları ayırıp 100.000 TL’yi çöpe atıp Sen Anlat Karadeniz’in birinci bölümünü bir kez daha çektiğini anlatmış ve Osman Sına tek başına kalitesi ile zaten 3 reyting alır demiştim. Bu sözüm ile ne kadar haklı olduğum bir kez daha görüldü.

Sen Anlat Karadeniz dizisinin en sevilen karakteri ilginçtir ama Öykü Gürman oldu. Bence Öykü Gürman’ın ücreti acilen arttırılmalı zira o hem oynuyor hem söylüyor. Sen Anlat Karadeniz de Öykü Gürman’ın seslendirdiği şarkılar milyonlarca tık alıyor. Sen Anlat Karadeniz’in en sevilen karkakteri komikliği ve yürekliliği ile Asiye Kaleli oldu. Sonrasında ise Tahir karkaterine hayat veren Ulaş Tuna Astepe en çok sevilen oyuncu oldu.


Leave A Reply

Your email address will not be published.