Sev Yeter 15. Bölüm Özeti 6 Temmuz Fragmanı İşita ve Raman Birbirlerini Sevebilecek Mi

8


Sev Yeter dizisinin son bölümünde Ruhi nin velayet davası görülmüştü. Ruhi tuvalete gittiğinde Ashok tarafından tehdit edilmiş, bu yüzden yargıcın kiminle kalmak istiyorsun sorusuna Shagun ile kalmak istiyorum demişti. Mahkemeye 30 dakika ara verildiğinde Ruhi kendisinden beklenmeyen bir tavırla yargıcın yanına giderek gerçekleri anlatmış ve sonrasında yargıç Ruhi nin velayetini İşita ve Raman’a vermişti. Sev Yeter 15. Bölüm 6 Temmuz  Cuma Özeti başlıyor.

İşita velayet davasının ardından Ruhi ye anne olmanın sorumluluğu ile Raman’ı zorunlu olarak eş olarak kabul etmeye çalışıyor. Oldukça komik geçen bir balayının ardından evlerine dönen çiftimizi Bayan Bhalla karşılıyor. İşita yemek yaparken Simmi Rinki’ye İşita yı gösteriyor ve onun yemek makinesi olduğunu söylüyor. Bay Bhalla ona Nek ritüeli için para veriyor. Onun Ruhi için yemek yaptığını ancak bu yemek evde yapılan ilk yemek olduğu için geleneklerden dolayı para veriyor. İşita Bay Bhalla ya baba diyerek onu sevindiriyor. Raman’ın kornasını duyan ev halkı heyecanla aşağıya iniyorlar. Herkes Ashok’un Ruhi yi getirdiğini görerek seviniyor. Ashok Raman’a velayeti aldın ancak daha her şey bitmedi diyor. 

Raman Ashok’un yanına yaklaşırken İşita da uzaktan onu seyrediyor ve ne konuştuklarını merak ediyor. Ashok Raman’a İşita seni hiç sevmiyor diyor. Raman İşita nın Shagun dan daha iyi olduğunu en azından bir soyadı olduğunu söylüyor. Raman Ashok’u daha fazla kızdırıyor. Ashok gidelim Shagun diyor. Onlar giderken İşita Shagun’un hediye ettiği elmas kolyeyi ona iade ediyor. Ashok ve Shagun arkalarına bakmadan gidiyorlar. (Son gittikleri olur inşallah) Ruhi eve giriyor. Herkes onun için aldığı hediyeleri verirken Ruhi de onlara gül veriyor. Ancak elinde sadece bir tane gül kaldı.

Bu arada İşita ve Raman da içeri giriyor. Herkes gülü kime vereceğini merak ediyor. Ruhi gülü Raman’a veriyor. İşita üzgün.  Ruhi Raman dan sevgililer günü için İşita ya vermesini istiyor. Raman utana sıkıla ve İşita nın yüzüne bakmadan gülü İşita ya veriyor. Evdekiler alkışlıyor. Shagun savunmasında  konuşmayan Ashok’a kızıyor. Raman’ın söylediklerini hatırlatıyor. Daha soyadım bile yok diyor. ( Hint geleneklerinde kadın evlenince kocasının soyadını alıyor ) Onunla evlenmesini istiyor. Ashok Raman dan intikamını alana kadar beklemesini istiyor. Sev Yeter 15. Bölüm 6 Temmuz  Cuma Özeti devam ediyor. 
Evde yemek yeniyor. Raman da yemeğe iştirak etti. Ruhi babası ve İşita ya birbirlerine yemek yedirmelerini istiyor. İşita babasının kendi işlerini yapacak kadar büyüdüğünü söylüyor ancak Ruhi eğer yedirmezseniz ben de yemek yemeyeceğim diyor. İşita mecburen Raman’a elleriyle yemek yediriyor. Raman arkadaşı Nikhil den bir telefon alıyor. Ondan sevgililer günü vereceği partiye katılmasını istiyor. Raman gelemeyeceğini söylerken Bay Bhalla bu davete gideceğini söylüyor. Raman Ruhi ile zaman geçirmek istediğini söylüyor. Bhalla ona biz bakarız sen İşita ile bu davete gideceksin diyor. 
Amma ve Appa ellerinde bir köpekle Bayan Bhalla nın evine gidiyorlar. Ruhi köpeğini görünce çok seviniyor. Bayan Bhalla mecburen köpeği kabul ederken Simmi ye bunun acısını alacağını söylüyor. İşita ve Raman Nikhil’in partisi için hazırlanırlarken Nikhil Ashok’u arayarak onu da partisine davet ediyor. Shagun gelmeyeceğini söylerken Ashok onu ikna etmeyi başarıyor. Ayrıca partide bir sürprizi olacağını söylüyor. Raman ve İşita yola çıktılar. İşita kimseyi bilmediğini söylüyor ve Raman dan gittiği kişiler hakkında bilgi almaya çalışıyor. Raman Nikhil’in 12. evlilik yıldönümünü kutladığını söylüyor. Kim bu kadar birbirine sabreder ki diyor. Davete geldiğinde geçmişte Asok ve Shagun arasında yaşadığı bir anısı aklına geliyor. Orayı terketmek istiyor. 
Sev Yeter 15. Bölüm Fragmanı

 


Leave A Reply

Your email address will not be published.