Şofördü, Önce Özel Kalem, Ardından Danışman Oldu

2
08 Şubat 2018 Perşembe 16:42

TBMM’de torpil iddiaları yine gündeme geldi.

Daha önce de yaptığı atamalarla sürekli olarak gündemde tartışma konusu olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ahmet Eşref Fakıbaba, flaş bir atamaya daha imza attı. CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın eşinin şoförünü danışman olarak atadığını iddia ederek, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Sözcü Gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün kaleme aldığı haberine göre CHP’li vekil, Fakıbaba’nın eşinin şoförü Recep Koyuncu’yu önce özel kalem kadrosuna aldı. Şoförken bir anda özel kalem kadrosuna geçen Koyuncu, daha sonra da ‘Şanlıurfa’daki işleri takiple görevli danışman’ yaptığını savundu.

CHP’li vekil, Fakıbaba’ya “Bu makamları keyfi kullanmak sizi hiç mi rahatsız etmiyor?” diye sordu. Bakanlık yetkilileri ise Koyuncu’nun danışman olduğunu, ancak şoförlük yapmadığını belirtti.

ÖNCEKİ ATAMALARI DA SKANDAL OLMUŞTU

Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba’nın iki hemşehrisi, manifaturacı Halil Beyaz ve emlakçı Necip Özbek TMO’nun şirketine yönetim kurulu üyesi yapıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın arkadaşları ve hemşehrisi Şanlıurfalı emlakçı Necip Özbek ile manifaturacı ve Tekstilciler Odası Başkanı Halil Beyaz, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin de ortak olduğu “TMO-TOBB-Lidaş” şirketine yönetim kurulu üyesi yapıldı. Özbek ile Beyaz, ayda iki kez toplantıya katılıp, 2 bin 850 lira huzur hakkı alacak. 

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS’YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!
http://www.kpsscafe.com.tr/kamu-personeli/yine-torpil-skandali-sofordu-once-ozel-kalem-ardindan-danisman-h81023.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.