Taşeron Başvuruları En Son Ne Zaman Açıklanacak?

1


Kesin Liste Yayınlama

Taşeron başvurularının sonuçları yavaş yavaş açıklanmaya başladı. Ancak bazı kurumların halen daha sonuçları açıklamadıkları gözlemleniyor. Bunun sebebi ise başvuru sayısının çokluğu olarak düşünülebilir. İşte bu durumda başvuru yapanları strese sokmaktadır. Zira adaylar kabul ya da ret aldıklarını biran evvel öğrenmek istemektedirler. Bunun için de sınav sonuçlarının en geç hangi tarihte açıklanacağını merak etmektedirler. 

Taşeron başvuru sonuçları kurumlar tarafından yayınlanan kesin listeler ile belirlenecek. Bu listeler askıya çıkarılacak olup itirazların da değerlendirilmesi ile birlikte oluşturulacaktır. Bunun için belirlenen süre dilimi ise 24 Şubat ile 2 Mart arası olarak belirlendi. Dolayısıyla en geç 2 mart tarihinde kesin listelerin şekilleneceğini ifade edebiliriz. 

Sınav Ne Zaman

Kesin listelerin ilan edilmesinin ardından sınav aşamasına geçilecek. Bu aşamada kurumlar 3 Mart ile 22 Mart tarihleri arasında sınavlarını yapacaklar. Sınav sonuçlarına itiraz da bu sürenin sonunda başlayacak. En geç 2 Nisan tarihinde taşeron işçilerin kadroya geçirilme süreçleri tamamlanmış olacak. İşte sizler de bu süreci yaşayanlardan iseniz kendinizi bu zaman çizelgesine göre ayarlayabilir ve stresten kurtulabilirsiniz. Zira şartları taşımanız durumunda kadroya alınacağınızdan da şüphe duymamanız gerektiğini de ifade edelim.
http://www.isilanlarikariyer.com/taseron-basvurulari-en-son-ne-zaman-aciklanacak-5144h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.