Taşeron İkramiyesi 52 Günden 10 Güne Düşürüldü

9


5’er Günlük İki İkramiye
Kadroya geçirilen taşeron işçileri ilgilendiren toplu sözleşme hükümleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlandı. Bu duyuruda taşeron işçilere verilecek ikramiyenin miktarı 52 yerine 10 olarak belirtildi. Ayrıca ikramiyeler 5’er günlük olmak üzere yılda iki defa verilecek. İkramiyenin verileceği tarihler de Ocak ve Temmuz ayları olarak belirlendi.

2020 Yılına Kadar Uygulanacak
Bakanlık tarafından duyurulan bu sözleşme hükümlerinin 30 Haziran 2020 ayına kadar uygulanacağı da belirtildi. Bu zamana kadar herhangi bir değişikliğe gidilmez ise işçilere verilecek ücret 10 gün üzerinden hesaplanacak ve ikiye bölünerek verilecek. 

Gerek taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi sürecinde gerekse de geçiş işlemleri tamamlandıktan sonra işçiler kendilerine 52 günlük ikramiye ödeneceklerini bekliyorlardı. Ancak yayınlanan sözleşmede durumun böyle olmadığı görüldü. Konu ile ilgili daha önce açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın henüz bu konuda bir açıklama yapmadığını da ifade etmek isteriz. Dolayısıyla kısa süre içerisinde bir açıklama yapılarak bu sorunun giderilmesi herkes tarafından beklenmektedir. Böylelikle taşeron işçiler sosyal ve mali hakları hakkında daha iyi bir şekilde bilgilendirilmiş olacaklardır. Bu değişikliğin taşeron işçiler arasında beklenmekte olduğunu da ifade etmek gerekir.
https://www.isilanlarikariyer.com/taseron-ikramiyesi-52-gunden-10-gune-dusuruldu-5722h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.