TCDD Tren Makinistliği Kursu Resmen Açıklandı

4


Kursların Detayları

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü makinist personel alımı yapmak için kurs açtı. Bu kurslara başvuracak personelden KPSS puanı istenmektedir. Bu kapsamda KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almak gereklidir. Bu şartı sağlayan adaylar kursa katılabilmek için mülakata çağrılacaklar. 

Kurslar İstanbul, Adana, Erzincan, İzmir, Malatya ve Eskişehir illerinde verilecek olup mülakatlar 5 mart ile 6 nisan tarihleri arasında 1 ay kadar sürecektir. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra adayların raylı sistemler ile ilgili meslek yüksek okulu bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

TCDD’nin resmi internet sitesinden yayınlanan duyuru ile kursların ayrıntıları paylaşıldı. Buna göre her bir ilde kurs tarihleri farklı olarak belirlendi. Kursa katılmaya hak kazanan adaylar 5-6 aylık gibi bir süre boyunca kurs göreceklerdir. Ardından da kurs sonucunda başarılı olan adaylar görev yapmaya başlayacaklardır.

TCDD makinistlik kursu için başvuru yapmak isteyen adayların 21 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. başvurular İŞKUR’un internet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerine giderek başvuruların yapılabilmesi de mümkün olacaktır. Ayrıntıları öğrenmek isteyen adaylar TCDD’nin internet sitesine girerek tüm detayları öğrenebilirler. Bu sayede adaylar makinist olmak için büyük bir fırsat yakalamış olacaklardır. 

Alınacak bölümler: Meslek Yüksek Okulu, Elektrik, Elektrik – Elektronik, Makine, Motor, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler Makinistlik bölümleri alınacak.
http://www.isilanlarikariyer.com/tcdd-tren-makinistligi-kursu-resmen-aciklandi-5152h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.