Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

0


Bu kapsamda adaylar 26 Ocak tarihine kadar başvurularını yaptılar ve 4 Şubat tarihinde başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre başarılı olan adaylar Bakanlığın internet sitesine girerek sonuçları öğrenebilmektedirler. 

Sözlü Sınava Girilecek

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı yayınladığı ilan ile birlikte kazananların listesini açıkladı. Bu kapsamda toplam 6 adayın başvurusu olumlu sonuçlandı. Bu adaylardan 4 tanesi ise AB uzman yardımcısı olarak istihdam edilecekler. Ancak bu 4 kişinin belirlenmesi için Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınavlardan başarılı olmaları gerekmektedir. 

Mülakat 19 Şubat’ta

6 kişi 19 Şubat tarihinde Bakanlığın Emek/Ankara’daki toplantı salonunda mülakata girecekler. Mülakat saati 14.00 olarak belirlenmiştir. Bu  mülakat neticesinde başarılı olduğu belirlenen adayların istihdam edilmesi mümkün olacak. 

Mülakatı geçen adayların güvenlik soruşturması ile ilgili de herhangi bir sorun yaşamamaları gerekmektedir. Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen adaylar sözlü sınavdan başarılı olsalar dahi atamaları mümkün olmayacaktır.

Dolayısıyla adayların bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir. Eğer bu konuda bir sıkıntı yaşanırsa idare mahkemeleri aracılığıyla hak aramak mümkün olacaktır. Ancak bu durum son derece sancılı bir süreç olabilir.

Dolayısıyla milli güvenliğe tehdit oluşturan yapılar ile en ufak bir iltisakın dahi olmaması en önemli unsur olmaktadır.
http://www.isilanlarikariyer.com/ulastirma-bakanligi-personel-alimi-basvuru-sonuclarini-acikladi-5061h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.