Üniversitede Taşeron Akraba Kıyağı

2


İşte O Akrabalar

Üniversite tarafından yayınlanan 1.100 kişilik listede üniversitede görev yapan üst düzey yöneticilerin akrabalarının yer alması dikkatlerden kaçmadı. Eş, kardeş, oğul, baldız, yeğen ve kuzen gibi akrabaların yer aldığı taşeron listesinin yayınlanmasından sonra bazı yöneticilerden açıklamalar geldi.

Taşeron başvuruları kabul edilen kişilerin akrabaları arasında rektör, rektör yardımcısı, genel sekreter, rektör danışmanları, yapı işleri başkanı, kütüphane ve bilgi işlem daire başkanlarının da olduğu belirtildi.

Eşi taşeron listesine giren Üniversite Bilgi İşlem Daire Başkanı yaptığı açıklamada hiçbir şekilde listeye dahlinin olmadığını ifade ederken eşinin şartlarının uyduğunu ifade etti.

Ben Hacı Adamım

İlginç açıklamalardan birisi de Yapı İşleri Başkanı ‘ndan geldi. Kendisinin hacı olduğunu ve kimsenin hakkını yemeyeceğini iddia etti. Oğlu listeye giren oğlunun hak ederek listeye girdiğini belirtti.

Bir diğer ilginç açıklama da Genel Sekreter ‘den geldi.  Yakınlarının sırf kendilerinin yakınları olduğu için aç mı kalacaklarını söyleyerek 2 yeğeninin listede yer almasının normal olduğunu ifade etti ve akraba kıyağı olduğunu ikrar etti.

Bu isimlerin yanı sıra rektörün yeğeninin baldızı, rektör danışmanının kuzeni ile kardeşi, Kütüphane başkanının 2 oğlu ve 1 de gelini listede yer aldı ve taşeron sınavına girmeye hak kazandılar.
http://www.isilanlarikariyer.com/universitede-taseron-akraba-kiyagi-5174h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.