Yeni Havalimanına 3 bin 500 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

2


İGA güvenlik hizmetleri A.Ş tarafından yapılan açıklamaya göre 3. Havalimanında 1 Şubat itibarı ile alımı yapılacak 3 bin 500 güvenlik görevlisi başvuruları başlamıştır denildi. Yapılan açıklamada bay bayan alım yapılacak personel için başvuruların başladığı başvuruların kariyer platformlarından yayınlandığı belirtildi.

Başvuracak adaylardan talep edilen özellikler olarak 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip, tercihen 35 yaşından gün almamış ve vardiyalı çalışabilme şartları isteniyor. Ayrıca Erkek adaylar için askerliğini yapmış olma şartı aranıyor. 

Başvuru yapacak adaylar ilan verilen kariyer platformlarına veya İGA irtibat bürolarına başvuru yapabilir. Başvurusu kabul edilen daha sonra mülakata alınacaktır. Mülakata başarılı olan adaylar nisan ayından itibaren İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezinde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitimden geçecek.

Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar temmuz ayı itibarı ile işbaşı yapacak. İşe alınacak personel talep ederse lojman tahsis edilecek.

3. Havalimanının yapımını ve 25 yıllık işletme hakkını üstlenen İGA, güvelik işine de kendi bünyesinde yapmaya karar verdi. 3. Havalimanında istihdam edilecek 3 bin 500 kişi bir güvenlik şirketinde çalışan en çok sayı olacak.
http://www.isilanlarikariyer.com/yeni-havalimanina-3-bin-500-guvenlik-gorevlisi-alimi-yapilacak-5081h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.