Yıldızlar Örgü Modeli Yapılışı – Mimuu.com

3


Şiş örgü modellerinden çok güzel bir örnek daha. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Yapılışı Türkçe videolu güzel bir örnek. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde, battaniye modellerinde, şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Erkek bebek örgü modellerinde de çok şık duracaktır. Kısacası tüm örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Kolay bir model. Yapılışı detaylı bir şekilde videoda yer alıyor. Sizde videoyu takip ederek örgülerinizde bu şık örneği kullanabilirsiniz.
Yıldızlar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?
Bebek hırkalarında, bebek yeleklerinde ve birçok modelde kullanacağınız bir örnek. Beğendiğiniz lastik örgü modelleri ile başlayabilirsiniz. İsterseniz lastik koymadan direk olarak örneği kurarak başlayabilirsiniz.
Şişe ilmekleri attıktan sonra 1 sıra düz olarak örüyoruz. Arkı sırayı örerken ters olarak örüyoruz. Şişe ipi üstten dolayarak ters olarak örüyoruz. Ters olarak örerken artırmaları unutmuyoruz. 1 dola 1 ters olarak arkayı örüyoruz. Tekrar ön sıraya geldiğimizde kenar ilmeği alalım. İlk ilmeği ters olarak örelim. Sonraki 3 ilmeği birlikte düz olarak örüyoruz. Bu turu sıra sonuna kadar 1 ters 3 ilmeği birlikte ör olarak tamamlıyoruz. Örgünün tekrar arka yüzüne geliyoruz ve videodaki gibi örmeye devam ediyoruz.

Yıldızlar örgü modeli yapılışı çok şık duran bir örnek. Şimdi nasıl yapılıyor ayrıntılı bir şekilde videoda görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler


Leave A Reply

Your email address will not be published.