Zeytin Dalı Harekatında Bugün 11 Askerimiz Şehit Düştü

3


Zeytin Dalı Harekatında bugün en fazla şehidimizi verdik.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) üst üste yaptığı açıklamalarla acı haberleri kamuoyuna duyurdu. Operasyon kapsamında bugün toplam 11 askerimiz şehit düştü. Operasyonlarda ayrıca çok sayıda yaralı askerimizin de olduğu bilgisine ulaşıldı.

Afrin‘den art arda gelen şehit haberleri tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) resmi internet sitesi üzerinden az önce yaptığıüç açıklama ile acı haberi duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan ilk açıklamada Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 askerimizin şehit düştüğü, 5 askerimizin de yaralandığı belirtilirdi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bu açıklamanın ardından kısa süre bir açıklama daha geldi. Bu açıklamada da Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 2 askerimizin şehit olduğu 4 askerimizin de yaralandığı belirtildi. Bu açıklamaların ardından TSK’dan az önce bir son dakika açıklaması daha geldi. Bu açıklamada da 4 kahraman askerimizin daha şehit düştüğü duyuruldu.

Bilindiği üzere öğle saatlerinde Afrin’de helikopter düşmesi sonucu 2 askerimiz şehit düşmüştü. TSK tarafından az önce yapılan açıklamanın ardından Zeytin Dalı Harekatında bugün şehit düşen asker sayısı 11’e yükseldi. Afrin’de bugün şehit olan yiğitlerimizden isimleri ve memleketleri açıklananlar şunlar: Halis Koca – Adana, Erdem Mut – Kırıkkale, Mehmet İlker Kahraman – Samsun, Burak Akalın – Samsun, Hasan Kuş – Mersin, Oğuzcan Ekiz – Hatay, 
Koray Karaca – Kırşehir , Serdar Ege – Eskişehir.
http://www.mymemur.com.tr/afrinde-bugun-11-askerimiz-sehit-dustu-94754h.htm

Leave A Reply

Your email address will not be published.